هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   192   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پنجره آلومینیومی

در تمام دنيا استفاده از آلومينيوم در صنعت در و پنجره سازي رو به افزايش است و استقبال از پيويسي روزبهروز کمتر ميشود اما درکشور ما به دليل کمکاري و رخوت دستاندرکاران اين بخش جريان کاملاً برعکس است. البته حمايتهاي دولتي و سازمانيافته از صنايع پيويسي در اين امر بيتأثير نبوده است . پنجرههاي آلومينيومي مزيتهاي بسيار زيادي دارند. در ادامه سلسله مقالات پيام ساختمان در خصوص معرفي کالاهاي برتر صنعت ساختمان در اين شماره، بازار پنجرههاي آلومينيومي را با کارشناسان و فروشندگان اين محصول بررسي کرديم. با ذکر اين نکته که مطالب عنوانشده اظهارنظر مخاطبان بوده و نظر نشريه نميباشد:

آلومينيومي با خاصيت عايق بودن

محسن برادران ، کارشناس صنايع در مورد اين سؤال که در و پنجرههاي آلومينيومي نسبت به  در و پنجرههاي UPVC چه مزايايي دارند، به پيام ساختمان گفت: در چندين سال گذشته واردات و توليد پروفيل در و پنجرههاي PVC در کشور آغازشده و با توجه به تبليغات وسيع و گسترده حجم بالايي از بازار ساختوساز صنعت ساختمان و تأمين در و پنجره و نماي شيشهاي را به خود اختصاص داده است. وي افزود: باگذشت زمان بازار مصرف PVC دچار سير نزولي گرديد و با وجود مشکلات شناختهشده و تبعاتي که استفاده ازPVC در ساخت در و پنجره و کاربرد آن در نماي ساختمان ايجاد مينمود، بحث ديگري بهجاي PVC باز شد و آن جايگزيني در و پنجره با متريال و مواد UPVC بهجاي PVC بود؛ درحاليکه بايد دقت کرد آنچه در بازار وجود دارد PVC است يا UPVC زيرا قيمت UPVC حداقل دو برابر قيمت PVC است.

اين کارشناس ادامه داد:يکي از مواردي که در تبليغات در و پنجرههاي PVC  و مزاياي آن نسبت به آلومينيوم، مطرح ميشود؛ عايق بودن PVC و UPVC با توجه به مواد مصرفي در آن در مقايسه با آلومينيوم است که در اين زمينه کارشناسان، متخصصين و مهندسين صنعت آلومينيوم براي رفع اين نقيصه مبادرت به طراحي و توليد نوع جديدي از پروفيل آلومينيومي به نام «ترمال بريک» نمودهاند.

برادران در پايان مزاياي در و پنجره دوجداره آلومينيومي را ظريف، زيبا و مستحكم،نصب سريع و آسان به طريقه پيچ و فوم پلاست،ضريب ايمني بالا در برابر سرقت، داراي لاستيکهاي مخصوص هوابند از نوع SILICON EPDM PVC بين لنگه و چارچوب جهت جلوگيري از نفوذ گرما، سرما، آلودگي صوتي و لرزش،سبك و درعينحال مقاوم در برابر عوامل جوي، امكان زاويهبندي چارچوب فريم و لنگه بهصورت پانچ هيدروليك و بست هاي مخصوص،غيرقابل اشتعال و بدون تغيير شکل و رنگپريدگي در محدوده دمايي 45 تا 85 درجه، عدم محدوديت در طرح، رنگ و ابعاد، توليد اشكال منتظم و غير منتظم و منحني،قابليت نصب شيشه 4 تا 28 ميليمتر تك، دو يا سه جداره بدون محدوديت سايز،عايق در برابر نفوذ باران، باد، گردوغبار، آلودگي صوتي و لرزش،مكان درجهبندي پنجرهها و ايجاد خم توسط پنجرههاي مسطح بهصورت N ضلعي با لولة آداپتوري در زواياي مختلف،قابليت آبكاري آنودايزينگ رنگي (آنادايز) و سفيد خود رنگ و ... عنوان کرد.

پنجره آلومينيوم گران نيست

احمدرضا کاظمي ،در پاسخ به اين سؤال که مردم فکر ميکنند هزينه پنجره آهني و پروفيلي از آلومينيوم کمتر است، گفت: هزينه ساخت در و پنجرههاي دوجداره آهني ، دوجداره آلومينيومي غير عايق يا نرمال ، و در و پنجره دوجداره يو پيويسي تقريباً يکسان است . با اين تفاوت که بهعنوانمثال در پنجرههاي آهني کل مبلغ تا هنگام تکميل پنجره در يک پروسه طولانيمدت در چندين مرحله بابت هزينه ساخت به آهنگر، هزينه يراق و قفل و لولا و دستگيره به فروشنده يراق، هزينه نصب به کارگر و معمار ،هزينه شيشه دوجداره به فروشنده شيشه ، هزينه نصب شيشه و لاستيک دور شيشه به نصاب شيشه  و هزينه نقاشي به نقاش پرداخت ميشود که معمولاً کل هزينهها در مجموع از قيمت پنجره« يوپي وي سي» بهصورت چشمگيري بالاتر خواهد بود اما به دليل اينکه سازنده هيچگاه اين هزينهها را با هم جمع نميکند، متوجه نخواهد شد اما در پنجره آلومينيومي کل هزينهها بهصورت يکجا و در زمان کوتاه به يک نفر پرداخت ميشود که اين موضوع باعث چشمگير شدن مبلغ پرداختي و توهم گراني يو پيويسي خواهد شد.

پنجرههاي آلومينيومي مقاومتر از پنجرههاي  upvc

صفري، عرضهکننده محصولات پاسارگاد آلومينيوم مهر با بيان اين مطلب که اين شرکت ارائهدهنده نسل جديد در و پنجرههاي آلومينيومي  است و کار ساخت و نصب انواع در و پنجره دوجداره آلومينيومي ساده و ترمال بريک را انجام ميدهد و به پيام ساختمان گفت:پنجرههاي آلومينيومي بسيار زيباتر و مقاومتر از پنجرههاي upvc بوده و داراي رنگبندي بسيار متنوع ميباشد.

تنوع رنگ ،کيفيت بالا ،عايق حرارت

اميني، از مسئولين شرکت پالومينو  به خبرنگار ما گفت: شرکت ما يکي از واردکنندگان  در و پنجرههاي مدرن آلومينيوم ترمال بريک و اختصاصي ، آلوپ وين و upvc با برندهاي لورنزو و آکپاي ترک محسوب ميشود و اين محصولات تمام مزاياي خوب يک محصول آلومينيومي مانند تنوع رنگ ،کيفيت بالا ،عايق حرارت و عدم دفرمگي و کاملاً سازگار با طبيعت را دارد .وي رنج قيمت اين پنجرهها را متفاوت دانست و در اين مورد گفت: متوسط قيمت پنجرهها از 300 تا 450  هزار تومان متفاوت است .

محصولي باويژگي هاي منحصربهفرد

مسئول فروش شرکت پرتو نما نيز به پيام ساختمان گفت: شرکت ما توليدکننده در و پنجرههاي آلومينيومي است.

وي مشخصات فني محصولات توليدي شرکت متبوعش را استفاده از نوارهاي درزبندي و نوار شيشه EPDM ايتاليايي در دو طرف پنجره.، استفاده از يراقآلات مدرن و متنوع ايتاليايي، استفاده از 15 ميکرون Wash Primer در زير لايه رنگ جهت چسبندگي و دوام رنگ، اتصال منحصربهفرد در گوشهها که مانع هر نوع تغيير شکلي در درازمدت ميگردد، انجام کليه عمليات برش، فرزکاري ، پانچ و مونتاژ توسط ماشينآلات مدرن ايتاليايي که موجب ارتقاي کيفيت و دقت در مونتاژ ميگردد،نصب آبچکان جهت هدايت آب باران به خارج.،قابليت نصب شيشه يک جداره و دوجداره بر روي کليه محصولات، تنوع حالات باز و بسته شدن ،امکان ساخت پنجرههاي قوسدار و محدب عنوان کرد  .

احمدي در مورد قيمت محصولاتشان گفت: رنج قيمت محصولات ما به علت تنوع اندازهها و طرحها متفاوت است اما رنج قيمت پنجرههاي ما از 380 هزار تومان به بالا است .

محصولات با کيفيت و مطابق با سليقه ايراني

محسن قاسمي، مديرعامل شرکت صنايع آلومينيوم محسن با بيان اينکه ما سازنده انواع در و پنجرههاي دوجداره اختصاصي و کليه سازههاي آلومينيومي هستيم، گفت: تمام محصولات ما کيفيت و تنوع طرحها مطابق با سليقه ايراني را دارا ميباشند .  وي در مورد قيمت محصولات توليدي شرکتشان نيز گفت:قيمت توليدات ما نسبت به محصول مشابه خارجي کمتر بوده و قيمت محصولات ما از 150 هزار تومان به بالاست .