هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   191   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

راهنمای خريد مبل راحتي

به نظر شما چه چيز بهاندازه نشستن روي يك مبل راحتي گرمونرم و نوشيدن چاي و گپ زدن با يك دوست صميمي میتواند لذتبخش باشد؟ 

 براي خريد مبل راحتي گزینهها و موارد زيادي در فروشگاهها وجود دارد اما خريد يك مبل راحتي ايده آل و مناسب مستلزم دانستن و رعايت كردن نكات و مواردي است كه در اين مطلب قصد داريم به آنها بپردازيم. با ما همراه شويد.

نكات مهم براي خريد مبل راحتي

1. از ابتدا در خصوص مبلغي كه قصد داريد براي خريد مبل هزينه كنيد تصميم بگيريد . زماني كه بدانيد چه مقدار میخواهید براي خريد كاناپه هزينه كنيد آنگاه گزینههای شما كمي محدودتر میشود.

2. قبل از خريد بدانيد كه مبل راحتي را قرار است كجاي خانه قرار دهيد و فضاي موردنظر شما داراي چه محدودیتها و چه ویژگیهایی است. در صورت تعيين و دانستن اين موضوع باز هم گزینههای مناسب براي شما محدودتر و انتخاب شما راحتتر میشود.

3. مهم است كه در هنگام خريد يك تصوير ذهني و اطلاعات دقيقي در خصوص فضاي موردنظر براي قرار دادن مبل ازلحاظ ساختاري و متراژ در ذهن داشته باشيد. براي اطمينان بيشتر میتوانید از اين فضا عكس بگيريد و متراژها را يادداشت كنيد و هنگام خريد آنها را همراه خود داشته باشيد.

4. وقتی قصد انتخاب يك مبل راحتي را داريد بايد به دو ويژگي مهم توجه كنيد. اول اينكه مبل راحتي شما بايد تا حدي داراي جلوهای رسمي و درعینحال بسيار راحت باشد؛ دوم اينكه مبل راحتي شما بايد با شخصيت و حالات دلخواه شما هماهنگي و همخواني داشته باشد. در اين خصوص بايد ببينيد كه از ديدن چه مبل راحتي اي بيشتر لذت میبرید و خوشتان میآید. توصيه میکنیم براي روي مبلهای راحتي از تعداد زيادي كوسن استفاده كنيد تا احساس لطافت و راحتي بيشتري توسط مبل راحتي شما در فضا القا شود.

5. در نهایت، بايد در خصوص طرح و رنگ پارچه رومبلي تصميم بگيريد. اين انتخاب کاملاً بستگي به سليقه شما و سبك و رنگ دكوراسيون فضايي كه قرار است مبل راحتي در آن قرار بگيرد دارد. در اين خصوص گزینهها و تنوع پایانناپذیری وجود دارد. براي مثال پارچههای مخملي و ساده , پارچههایی با طرحهای راهراه, شطرنجي, گلدار با مقیاسها و رنگهای متنوع و متفاوت در بازار موجود است.

اخطار:

نحوه جلوه كردن رنگ پارچه رومبلي را ابتدا در خانه خود با نورپردازي موجود در آن بيازماييد و سپس در خصوص انتخاب پارچه موردنظر تصميم نهايي را بگيريد و براي اين كار تكه ای از پارچه را به داخل خانه بياوريد و ببينيد چه جلوهای به خود میگیرد؛ دقت كنيد رنگ مبلمان در فضاي فروشگاه و خانه شما به دليل نورپردازیهای متفاوت, متغير جلوه میکند.