هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   190   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تاور کرین گواهینامه رانندگی می خواهد

پروژههای شهری و عمرانی نیازمند ماشینآلات استاندارد میباشند. یکی از شرکتهایی که حدود 15 سال سابقه در این زمینه دارد، شرکت مه یاس قائم (عج) است که بهعنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان و تأمینکنندگان قطعات جرثقیلهای برجی (تاورکرین) و ماشینهای راهسازی خودش را مطرح کرده است. در همین رابطه پیام ساختمان به سراغ محمد بشیر محمدی، مدیرعامل این شرکت رفته و گفتگویی با وی ترتیب داده که در زیر میآید:

پیام ساختمان: آیا محصولات وارداتی مانند تاورکرین باید از استاندارد خاصی تبعیت کنند؟

استاندارد تاورکرین دو دوره دارد؛ مرحله اول زمانی است که وارد کشور میشود و مرحله دوم زمانی است که نصب میشود . به نظر من این استانداردها ناقص است زیرا در کشور ما کارگاهی که تمام بخشهای تاورکرین را تست و بررسی کند، وجود ندارد و بیشتر معطوف به تست جوش دستگاه است بهعنوانمثال. تست جوش را می گیرند، موتور را نگاه میکنند و بیشتر بازرسیها بصری است اما در کشورهای اروپایی تمام قسمتها چک میشود.

پیام ساختمان: گاه اخباری در رابطه با سقوط برخی تاورکرین ها در شهر تهران به گوش میرسد، ریشه این مشکل چیست؟

90 درصد این مشکلات ناشی از استفاده از عوامل غیر ماهر است چون ارزانتر هستند. درحالیکه ما حاضریم کار نصب، مونتاژ، دمونتاژ و تعمیر و نگهداری را انجام دهیم. برخی نصابها تاورکرین را با حداقل کیفیت و البته با دستمزد کم نصب میکنند و متأسفانه کارفرماها نیز از این افراد استفاده میکنند.

پیام ساختمان: تاورکرین ها باید توسط شما بیمه می شوند؟

کارگاهها  عموماً بیمه دارند و تاورکرین را هم به آن اضافه میکنند که شامل نصب، حمل و کارکرد آن میشود و خسارات جانی و مالی ناشی از آنها تحت بیمه قرار میگیرد. متأسفانه ازآنجاکه بیمهها باید بیشتر هوای خودشان را داشته باشند، شرایطی را در بیمهنامه قرار میدهند که در توضیحات آن بیمهگذار به مشکل میخورد.

پیام ساختمان: خدمات پس از فروش شما چگونه است؟

تاورکرینهای ما یک ماه گارانتی دارند. در طول این مدت هر ایراد برقی پیدا کند بر عهده ماست . البته قید میکنیم که راننده تاورکرین باید تحت نظارت ما بوده و تجربه لازم را داشته باشد. چون علاوه بر کسی که مسئولیت مونتاژ و دمونتاژ تاورکرین را بر عهده دارد، تعمیرکننده آن و همچنین راننده نقش بسیار کلیدی در افزایش عمر آن دارند.

پیام ساختمان: چند سال طول میکشد تا کشور ما در این زمینه به کشورهایی مانند آلمان برسد؟

در دوران قبل از انقلاب در ماشینسازی اراک تاورکرین تولید میشد، اما در حال حاضر به دلایلی این تولید صورت نمیگیرد. باید دو، سه هزار میلیارد تومان بودجه صرف شود تا  تولیدکننده وارد چرخه کار گردد و کسی این کار را نمیکند چرا که برگشت سرمایه زمانبر است؛ بنابراین بهتر است این محصول را وارد کند چون ارزانتر هم تمام میشود.

 پیام ساختمان: چه توصیهای برای خریداران و مصرفکنندگان تاورکرین دارید؟

متأسفانه برخیها دقت نمیکنند که این محصول را از فروشنده اصلی بخرند و سراغ واسطهها میروند. البته واسطه خوب، خوب است اما کمتر پیدا میشود. ضمن اینکه در برخی مواقع مسئول خرید شرکتها شیطنت میکنند. مثلاً عنوان میکنند که 100 میلیون گرانتر میخرم ولی 20 میلیون تومان به من بدهید. موضوع دیگر انتخاب نصاب، نگهدارنده و راننده آن است. ما در ایران گواهینامه تاورکرین نداریم و فقط گواهی استفاده از تاورکرین را داریم. این گواهی باید با تشکیل یک کنسرسیوم توسط راهنمایی و رانندگی، وزارت کار و سازمان فنی و حرفهای صادر شود و متأسفانه این کار را نمیکنند. در برخی استانها سازمان فنی و حرفهای گواهی صادر میکند اما در صورت بروز مشکل دادگاه آن را قبول ندارد و عنوان میکنند که گواهینامه راهنمایی و رانندگی یا وزارت کار قابلقبول است.

        *آگهی شرکت در ضمیمه پیام نامه