هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   158   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیون خانه کوچک


گروه معماری و دکوراسیون: استفاده از نکات شگفت‌آور زیر برای تبدیل کردن آپارتمان یا خانه کوچک شما به یک مکان مجلل، زیبا و جادار کمک می‌کند:بزرگ‌ترین مبل خود را جلوی بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین دیوار قرار دهید و قسمت مرکزی را کاملاً قابل دید بگذارید.

به جای کاناپه بزرگ و یک ست جاگیر، یک ست مبلمان کوچک با طراحی باز خریداری کنید تا هر وقت که خواستید به راحتی چیدمان آن را بر اساس راحتی و علایق خود تغییر دهید.

چراغ‌هایی که در سقف قرار داده می‌شوند نباید طوری باشند که ارتفاع اتاق را کم کنند.

روشن تر بودن سقف نسبت به دیوارها و مبلمان باعث روشن تر شدن و دل‌بازتر شدن اتاق می‌شود.

قسمت نشیمن را با قرار دادن یک کاناپه بزرگ جلوی طولانی‌ترین دیوار، یک میز چای جلوی آن و دو صندلی روبه روی میز در دو طرف آن، از قسمت‌های دیگر جدا کنید.

جای مبل شما در اتاق جایی است که هنگام ورود و خروج به اتاق مزاحم کسی نباشد و بهتر است که نزدیک گنجه و کمدتان باشد.

نور سفید و ملایم که به طور مساوی سراسر اتاق را عادلانه روشن کرده باشد، باعث بزرگ تر نشان دادن اتاق می‌شود.

استفاده از تک رنگ‌های ملایم اتاق را بزرگ تر نمایش می‌دهد. وسایل ساده و کوچک خانه شما را تمیز و سازمان‌یافته تر می‌کند.

از آینه‌ها و سطح‌های صاف و درخشنده که هر چه بیشتر نور را منعکس کنند و اتاق را بزرگ‌تر و روشن تر نشان دهند، استفاده کنید.

از نقش‌ها و طرح‌های کوچک‌تر برای دیوارها و اسباب های بزرگ استفاده کنید.

یکی از راه‌های بزرگ جلوه دادن یا ایجاد فضا در خانه کوچک، استفاده از وسایل کوچک است، مثلاً استفاده از تلویزیون‌های LCD و نصب آن به دیوار می‌تواند به باز کردن فضا مخصوصاً در خانه‌هایی که سقف شان کوتاه است، کمک کند.

استفاده از صندلی‌های بدون پشت در کنار کانتر آشپزخانه به بیننده تصور زیادتر بودن فضا می‌دهد، چون نداشتن پشت و جمع و جور بودن آن به آسان‌تر دیدن بقیه قسمت‌های خانه کمک می‌کند.

میز اتاق نشیمن (میز چای) را از نوعی انتخاب کنید که زیر آن چندین قفسه داشته باشد بتوانید بعضی از لوازم مثل کتاب یا مجلات یا وسایلی از این قبیل که به طور معمول روی میز قرار دارند را زیر میز بگذارید و از به‌هم‌ریختگی نیز جلوگیری کنید.