هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   190   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

درهای ضد سرقت

از گذشته تاکنون درها در تامین امنیت سرپناه انسان  اهمیت فراوانی داشته و دارند و هرچه با ویژگیهای دقیقتری انتخاب شوند خیالتان آسودهتر خواهد بود، بنابراین مهم است که شما برای تمامی درهای داخلی و خارجی ویژگیهای مشخصی در نظر بگیرید و با توجه به این ویژگیها در مورد نظرتان را انتخاب کنید. در ادامه گزاش" کالای برتر" ، در این شماره نشریه و در ضمیمه بازار ساختمان درهای ضد سرقت را مورد بررسی قرار داده ایم. لازم به ذكر است كه نظرات مطرحشده از سوي مصاحبهشوندگان الزاماً نظر پيام ساختمان نيست و از نظرات موافق یا مخالف جهت چاپ در نشریه استقبال میکنیم.

 تفاوت درهای ساخت ایران ،چین و ترکیه

احمدرضا کنگری ، کارشناس صنایع در مورد این سؤال که چه فرقی بین در  ضد سرقت ساخت ترکیه و در  ضد سرقت ساخت چین و ایران و جود دارد ؟به پیام ساختمان گفت: این درها در سه مورد ظاهری ،یراقآلات و رویه لنگه متفاوت هستند. اولین تفاوت در نوع چارچوبهای آنها دیده میشود چارچوبهای ضد سرقت چین تخت و اختلاف سطح کمی بین سطح بیرونی چارچوب و لنگه در ضد سرقت وجود دارد درصورتیکه این اختلاف سطح در درهای ضد سرقت ترک بیشتر است . دومین تفاوت در لولاهای درهای ضد سرقت چین و ترکیه میباشد.لولای درهای ضد سرقت چین مخفی است اما لولای  در ضد سرقت ترک از سمت داخل قابلمشاهده است. سومین تفاوت در رویه لنگه درهای ضد سرقت ترکیه و چین  میباشد. رویه نهایی درهای ضد سرقت چین ،فلز با رنگ کورهای طرح چوب هستند یا HDF رنگشده و در بعضی موارد در ضد سرقت چینی فلزی با روکش PVC  نیز دیده میشود.اما رویه درهای ضد سرقت ترک به دو دسته MDF روکش طبیعی چوب و یا MDF روکش PVC تقسیم میشوند.بیشتر درهای ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران فلز با رنگ کوره ای طرح چوب می باشد.   

درهای چینی ارزان تر  از ترکیه و ایران

علی محمدنیا ، فروشنده برندهای مختلف در مورد قیمت درهای ضد سرقت در بازار ایران گفت: در حال حاضر قیمت درهای چینی از حدود 650 هزارتومان شروع میشود درصورتیکه قیمت در ضد سرقت ترک وارداتی از یکمیلیون و 400هزار تومان  شروعشده و درهای ایرانی نیز بالای یکمیلیون تومان قیمت دارد. بهطور خلاصه درهای چینی ارزانتر از ایرانی هستند البته  نوعی از درهای چینی در بازار وجود دارد  که گرانتر از درهای ترکیه است اما در بازار ایران بسیار محدود است .

درهای روکش ایتالیا گرانتر از همه درها

مهندس سپهر، مدیرعامل بازرگانی کیا درباره قیمت درهای ضد سرقت شرکت خود میگوید: قیمت این درها از 350 هزار تومان تا دو میلیون و سیصد هزار تومان متفاوت است. وی اضافه میکند: قیمت درهای ضد سرقتی که روکش ایتالیایی دارند و تنها در شرکت خود ما تولید میشوند، نیز از همه گرانتر است.

برندی کاملاً ایرانی

یکی از عاملین فروش برند «آریا در» در مورد محصولات این شرکت گفت:شرکت تولیدی آریا دُر  با استفاده از آخرین تکنولوژیهای روز دنیا  طراحی و تولید دستگیره با طرح، رنگ و جنس آلیاژی منحصربهفرد و تأمین لوازمیدکی و یراقآلات (دارا بودن فضای بالغبر 2000 متر انبار لوازمیدکی) ،با بهکارگیری آخرین تکنولوژی رنگآمیزی روز دنیا و در نهایت با دارا بودن بزرگترین سایز درهای ضد سرقت در ایران توانسته است برندی کاملاً ایرانی را به بازار عرضه کند. این  درها  علاوه بر ضد حریق بودن،  ضد رطوبت و ضد اسيد هستند.

بدون نصب قفل درب ضد سرقت وجود ندارد

انوری، انبوهساز در مورد برند منتخب خود گفت: درهای ضد سرقت ایستا به دلیل ساختار فلزی یکپارچه داخلی، 12 زبانه قفل و محافظ سیلندر ، یراقآلات مرغوب ،دارای چارچوب قابل تنظیم با محل نصب و عایق صوت ، انرژی ، حریق ، گردوغبار بهترین گزینه برای خانههایی است که ساکنینش میخواهند آرامش داشته باشند .  وی خاطرنشان کرد: بهترين و مرغوبترین درهاي ضد سرقت زماني به کار میآیند که سارقين از تخريب قفل نصبشده بر روی در ناتوان بمانند, پس هيچ دري، حتي اگر از فولاد نفوذناپذير و بر اساس استانداردهاي جهاني نيز ساختهشده باشد، بدون نصب قفل ضد سرقت تفاوتي با يک در چوبي معمولي نخواهد داشت.

برندی با  تمام ویژگیهای یک در ضد سرقت

جلالی پور، انبوهساز  درباره برند دژینه در به پیام ساختمان گفت: این برند تمام ویژگیهای یک در ضد سرقت واقعی را دارد چون جهت ایجاد حداکثر استحکام و ایمنی، ورق فولادی یکپارچهای داخل لنگه در به حالت زیگزاگ عمودی قرار گرفته و بهمنظور عایق بودن و مقاومت در برابر حریق فضای خالی بین این ورق با پشمشیشه پر گردیده است.چارچوب مخصوصی که با درها ارائه میشود از ورق فولادی مستحکمی به ضخامت 5/1 میلیمتر ساختهشده و توسط بتن به دیوار نصب میگردد.  برخی از این درها مجهز به سیستم قفل مرکزی میباشند که با چرخاندن کلید ( طی 3 مرحله ) 14 پین فولادی محکم به قطر 16 میلیمتر در سه جهت ( بالا، پایین و زبانه ) فعال میشوند و با توجه به 4 پین ثابت فولادی که در طرف داخل در ( لولا ) تعبیهشدهاند، در حالت بسته، در از 4 سمت ( 18 نقطه ) به چارچوب مخصوص قفل میشود و توانایی تحمل حداکثر 50 تن نیروی فشاری را دارد. جهت افزایش ایمنی سیستم قفل درها، یکلایه فولادی آبدیده مخصوص روی قسمت توپی قفلها را پوشانده است که در مقابل سوراخکاری و برش حداکثر مقاومت را دارد. قفل ایمنی مخفی در درها تعبیه گردیده است که در صورت نیاز از داخل فعالشده و اجازه باز شدن در بیش از 4 سانتیمتر را در مواقع خاص نمیدهد.

درهای چینی ارزان و با کیفیت

پهلوان، واردکننده درهای ضد سرقت درباره قیمت درهای ضد سرقت چینی میگوید: قیمت درهای ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران که از کیفیت خوبی برخوردار باشند در حال حاضر از حدود 650 هزار تومان شروع  میشوند، درصورتیکه قیمت در ضد سرقت ترک وارداتی از 1,400 هزار شروعشده و درهای ضد سرقت ایرانی یا همان ضد سرقتهای ترک مونتاژ ایران، شروع قیمتش از 950 هزار تومان است.