هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   158   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

انتخاب بهترین کـف ‌پـوش

گروه معماری و دکوراسیون:با کف‌پوش‌های متنوعی که در بازار وجود دارد می‌توان به راحتی چهره زیبایی به خانه خود بخشید اما تنوع این محصولات به قدری زیاد است که نمی‌توان به راحتی نمونه مناسب را انتخاب کرد. برای اینکه بدانید هر کدام از اتاق‌های خانه چه کف پوشی نیاز دارند، می‌توانید از این مطلب کمک بگیرید.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن بهترین مکان برای استفاده از کف‌پوش‌های محکم چوبی است. کف‌پوش‌های چوبی به خانه گرمای زیادی می‌بخشند و تا ده‌ها سال دوام دارند. حتی می‌توان آنها را پیش از جابه‌جایی با مدل‌های جدید، بارها رنگ و جلا داد. نصب درست و اصولی این نوع کف‌پوش تضمین کننده دوام و زیبایی آن است. کف‌پوش‌های چوبی در مقابل فرسایش‌های روزانه مقاوم هستند. سعی کنید نصابی که می‌خواهد آن را برای شما نصب کند در این کار خبره باشد و تضمینی نیز برای کار خودش داشته باشد. چوب را باید از رطوبت و خراشیدگی دور نگه دارید. به طور مثال، بهتر است در خانه روی کف‌پوش‌های چوبی با کفش راه نروید. بزرگ‌ترین دشمن کف‌پوش‌های چوبی، پاشنه های بلند کفش‌هاست. چوب‌ها تنوع زیاد دارند. از جمله می‌توان به چوب بلوط سفید، چوب درخت افرا، درخت ساج و چوب گردو اشاره کرد. چوب بلوط قرمز یکی از بهترین و بادوام تر ین کف‌پوش‌های چوبی است. این چوب را می‌توان به راحتی به رنگ‌های دلخواه رنگ آمیزی کرد.

حمام

حمام همیشه گرم و خیس است بنابراین باید کف پوشی برای آن انتخاب کنید که در این شرايط دوام خوبی داشته باشد. بهترین انتخاب برای کف حمام، کاشی است. کاشی‌ها طرح‌ها، شکل‌ها، رنگ‌ها و بافت‌های متنوع و نصب بسیار راحتی دارند. حتماً پیش از خرید، کیفیت و قیمت‌ کاشی‌های انتخابی خود را با فروشگاه های دیگر مقایسه کنید.

آشپزخانه

آشپزخانه آلوده‌ترین فضای هر خانه است. پاشیده شدن آب، چربی و ... مواردی هستند که انتخاب کف‌پوش را برای این اتاق محدود می‌کند. کف‌پوش آشپزخانه باید ضدآب و به گونه ای باشد که راحت تمیز شود. به همین دلیل، می‌توان از انواع پلاستیک‌ها همچون وینیل یا لینولئوم استفاده کرد.

وینیل بسیار بادوام است و آلودگی‌ها خیلی راحت از روی آن پاک می‌شود و به همین دلیل بهترین گزینه برای آشپزخانه به شمار می‌رود. وینیل در رنگ‌ها، طرح‌ها و بافت‌های متنوع عرضه می‌شود. لینولئوم نیز جایگزین مناسبی برای وینیل است. این کف‌پوش نیز بادوام و مستحکم است اما قیمت گران‌تری نیز دارد. دلیل این گرانی نیز مواد تشکیل دهنده قابل بازیافت آن است.