هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   189   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

جمع‌وجور کردن خانه

گروه معماری و دکوراسیون: جمعوجور کردن خانه و گذاشتن وسایل کوچک و بزرگ درگوشه و کنار آن کمی مهارت میخواهد. اینکه بتوانید در عین مرتب بودن، زیبایی آنها را نیز حفظ کنید، همیشه آسان نیست. بهویژه وسایل ریز و کوچکی که در گوشه و کنار اتاقها مورد استفاده بسیاری دارند جزو مواردی هستند که باید آنها را درجایی جا دهید که در دسترس باشند، اما موجب بههمریختگی اتاق یا سالن نیز نشوند.

این روزها، در بازار وسایل زیبا و مدرنی وجود دارند که میتوانید با خرید آنها به خانه خود شکل و هویت تازه و زیبا ببخشید. این وسایل خیلی گران نیستند اما در چهره خانه تاثیر بسیاری دارند. از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سبدهای حصیری

سبدهای حصیری، شمایل بسیار زیبایی دارند و از آنها در همه اتاقهای خانه میتوانید بهره بگیرید. در اتاق کودکان برای قرار دادن اسباببازی کودکان، در اتاق نشیمن برای جمعکردن پتو یا کوسنهای اضافه از روی مبل و کاناپه و حتی در اتاق کار، میتوانید سبدهای بزرگ و کوچک را در بالای کتابخانه  قرار دهید و انواع کتاب، دفتر و وسایل اضافه را درون آنها مخفی کنید.

در اتاق کار حتی میتوانید از سبدهای بزرگ که روی زمین قرار میگیرد نیز بهره بگیرید. یکی از این سبدها را پشت میز کار قرار دهید و انواع وسایل، مجله، کتاب، دفترچهها و ... را با نظم درون آن بگذارید، یا حتی سبدهای صندوقی را نیز میتوانید به عنوان میز جلوی مبل و کاناپه استفاده کنید. در این حالت، درون آن را با وسایل پذیرایی پرکنید و از روی آن نیز همچون میز بهره بگیرید. این سبدها طراحی بسیار زیبایی دارند و به سالن یا اتاق بافت جالبی میبخشند.

حتی در انباری هم میتوانید از این سبدهای زیبا برای جمعوجور، و آراستن فضا استفاده کنید. انواع سبدهای جادار و کوچک و بزرگ را خریداری کنید، وسایل مورد استفاده انباری را به طور مرتب درون آنها سازمان دهی کنید.

سینی

سینی فقط در آشپزخانه و برای پذیرایی کاربرد ندارد. از آن میتوانید همچون وسیلهای برای سازماندهی وسایل ریز و کوچک در گوشه و کنار خانه استفاده کنید. بهطور مثال، با گذاشتن سینیهای چوبی و شیک، روی میزجلومبلی، انواع گلدان، وسایل تزئینی، مجله یا کتاب را درون آن قرارداد تا فضای زیادی از میز اشغال نشود و در عین حال، وسایل موردنیاز در دسترس هم باشند.

روی میز کار نیز میتوانید از سینی برای قرار دادن نوشتهها، خودکار، قبضها، کتاب، دفترچه و ... استفاده کنید.

حتی در دستشویی و حمام هم میتوان از سینی برای سازماندهی وسایل استفاده کرد. انواع عطر، ژل اصلاح، شامپو، ژل مو و ... را میتوانید با زیبایی و سلیقه در کنار هم داخل سینی بچینید و با یک گلدان متناسب با محیط آنها را جفت کنید و به فضای دستشویی یا حمام نیز زیبایی ببخشید.

پانل دیواری

پانلهای دیواری نیز از دیگر موارد ساده و کمهزینه برای سازماندهی وسایل کوچک خانه هستند.

روی پانلها میتوانید انواع کارهای روزانه خود را نصب کنید تا بدانید که در ادامه روز یا در طول هفته چه کارهایی را باید انجام دهید.

دیواری بودن پانل، این مزیت را دارد که دائم جلوی چشم است و کارها را فراموش نمیکنید.