هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   189   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ساماندهی و نوسازی برج آزادی

نشست مشترک مسئولان بنیاد رودکی، شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران و میراث فرهنگی به منظور ساماندهی و مرمت میدان و برج آزادی ، در کتابخانه برج آزادی برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با تأکید بر سه هدف تست هویت، سبک زندگی و مدیریت تغییرات فرهنگی در شهر تهران گفت: میدان آزادی و عده گاه انقلاب  بود که بزرگترین تجمع در دهه فجر در آن رخداده و از این منظر نیز دارای هویت ملی است.

حجتالاسلام میثم امرودی در این نشست با تأکید بر عزم راسخ شهرداری برای ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در این برج گفت: امیدواریم بهواسطه تفاهمنامه موجود میان میراث، وزارت ارشاد و شهرداری تهران شاهد تحقق اهداف اجتماعی در خصوص این برج باشیم .

بهرام جمالی، مدیرعامل بنیاد رودکی نیز با بیان اینکه از نظر کالبدی برج آزادی باید بستر فعالیتهای غرب تهران باشد گفت: به دلیل مشکلات عمرانی موجود انجام فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در برج آزادی با بحران مواجه شده است، درحالیکه اگر تعامل لازم صورت بگیرد، برج آزادی به قطب فرهنگی در غرب تهران تبدیل میشود.

 جمالی با اشاره به ظرفیت تاریخی و فرهنگی برج آزادی اظهار داشت: اگر مشکل دسترسی شهروندان به برج حل شود، این برج میتواند به قطب گردشگری و فرهنگی تبدیل شود .