تحویل 265 هزار واحد مسکن مهر توسط بنیاد مسکن

شمار نشریه : 188

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این بنیاد از مجموع 325 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت کشور 265 هزار واحد آن را تاکنون تحویل داده است.

علیرضا تابش در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: بقیه واحدها نیز که از 70 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردارند امیدواریم تا پایان سال جاری تحویل دهیم.

وی خاطرنشان کرد: کلید حل مشکلات در شرایطی که منابع دولتی با محدودیت مواجه است، دادن اختیارات به استان ها و باز گذاشتن دست مسوولان استانی در اداره امور عمرانی است.

استاندار آذربایجان شرقی نیز با بیان این که از محدودیت منابع دولتی اطلاع داریم، گفت: کارهای عمرانی استان را شروع کرده ایم و شعارمان این است که منتظر ابلاغ بودجه از مرکز نخواهیم شد.

اسماعیل جبارزاده افزود: عمده توجه ما در امور عمرانی استان به بخش غیردولتی خواهد بود، ضمن این که در قانون بودجه نیز مجوزهای خوبی برای تامین منابع مالی پیش بینی شده است.

جبارزاده با اشاره به این که 30 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در استان آذربایجان شرقی وجود دارد، گفت: اگر اعتبار عمرانی استان صد درصد هم تخصیص یابد اتمام این پروژه ها به 30 سال زمان نیاز دارد.

وی گفت: در این شرایط حضور نهادهای انقلابی مانند بنیاد مسکن می تواند موثر باشد و ما نیز از اقدامات این نهاد در حد توان خود حمایت می کنیم.

وی همچنین به یک میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در کشور اشاره کرد و خواستار همکاری ویژه بنیاد مسکن با دولت برای اتمام این پروژه ها شد.