بزرگ‌ترین متصدی مزارع بادی در فرابورس

شمار نشریه : 188

طبق اعلام سازمان خصوصی سازی کشور،100 درصد سهام شرکت تولید نیروی برق سبز منجیل، در روز 16 و 17 تیرماه از طریق فرابورس طي مزايدهاي واگذار شد. سهام شرکت تولید نیروی برق منجیل، در 300 میلیون سهم عرضه میشود که قیمت پایه هر سهم 14 هزار ریال است. به این ترتیب ارزش کل پایه  4 هزار و 200 میلیارد ریال است.

لازم به ذكر است شرکت تولید نیروی برق منجیل در مرداد ماه سال 87 تاسیس شد ولی به طور رسمی از دی ماه 89 و با بهره براری از 109 واحد توربین بادی فعالیت خود را شروع کرد.

مزرعه بادی منجیل

این شرکت با داشتن 66 نفر نیروی انسانی، 650 هکتار از مزارع بادی کشور را در اختیار دارد که این میزان بالاترین ظرفیت تولید انرژیهای تجدیدپذیر در کشور را شامل می شود. در حال حاضر 160 هکتار از نیروگاه منجیل و پسکولان،  15 هکتار نیروگاه رودبار، 75 هکتار نیروگاه هرزویل و 400 هکتار مربوط به نیروگاه سیاهپوش تحت تصدی شرکت تولید نیروی برق منجیل است.

فروش 100 درصد ارزش نیروگاه برقآبی کوهرنگ

همچنین 100 درصد ارزش نیروگاه برقآبی کوهرنگ به ارزش کل پایه یک هزار و 58 میلیارد ریال به صورت نقد و اقساط در هفدهمین روز تیرماه از طریق مزایده فروخته شد.

این نیروگاه بر روی رودخانه کوهرنگ در غرب شهرکرد و در فاصله حدود 2 کیلومتری جنوب شرقی چلگرد در استان چهار محال و بختیاری احداث گردیده و با داشتن ظرفیت تولید35.1 مگاوات از نوع نیروگاههای متوسط است. نیروگاه برقابی کوهرنگ از نوع جریانی روزمینی شامل ۳ واحد با توربین فرانسیس عمودی است و توسط شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران احداث شده است.