هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   188   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دستگیری کلاهبردار ملکی البرز

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری متهم کلاهبرداری 14 میلیارد تومانی در کرج خبر داد و گفت: متأسفانه این اتفاق در اثر اعتماد کاذب و بدون آگاهی دقیق مردم در خصوص پیشفروش واحدهای نیمهکاره رخ داده است.

سرهنگ حمیدرضا گل صباحی گفت: اواخر سال 92 در پی شکایات مردم به پلیس آگاهی در خصوص کلاهبرداری فردی به نام "ق م" 43 ساله پرونده در پلیس آگاهی برای پیگیری به جریان افتاد و پس از تحقیقات مشخص شد فرد کلاهبردار دارای یک فقره سابقه کلاهبرداری در سال 88 بوده و در اقدام جدید خود چهار قطعه زمین در عظیمیه کرج خریداری کرده و پیش از پرداخت پول زمینها اقدام به پیش فروش واحدهای آن کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز اعلام کرد: پرونده کلاهبرداری 14 میلیارد تومانی تاکنون 97 شاکی داشته است و چهار مشاور املاک که با وی همدستی داشتهاند پس از شناسایی و دستگیری، قرار تأمین برای آنها صادر شده است.

سرهنگ گل صباحی در ادامه به شگرد این کلاهبرداری اشاره و تصریح کرد: این فرد با تغییر در کد پستی و متراژ واحدها اقدام به پیشفروش کرده و برای هر واحد 70 تا 500 میلیون تومان نیز از خریداران دریافت کرده که در مجموع 14 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. وی با بیان اینکه سند این زمینها به نام فرد کلاهبردار بوده و وی با نشان دادن اوراق اداری از عدم آگاهی خریداران برای سرانجام رسیدن نیت سوء خود بهره برده است، اظهار داشت: پلیس بهتمامی شهروندانی که قصد خرید ملک را دارند در این خصوص هشدار میدهد.