فن‌آوری مدرن

شمار نشریه : 188

اقیانوس را به خانه بیاورید

این میز که از لایه های چوب و شیشه درست شده ، اعماق اقیانوس را بازسازی کرده است. این میز بسیار خلاقانه توسط شرکت انگلیسی دافی در لندن طراحی و ساخته شده است. این میز که از روی نقشه های سه بعدی جغرافیاییالگو برداری شده است بیش از 5000 پوند قیمت دارد.

فواره هاي هوشمند در ژاپن

هيچ كلمه اي قادر به بيان احساس در لحظه ديدن اين فواره نيست. اين فواره هاي آبي هوشمند همچون صفحه تلويزيون با قطع و وصل آب تصاوير بي نظيري خلق ميكنند. از پخش تصاوير گرفته تا نوشتن جملات اين فواره قادر به انجامشان است. اين فواره هوشمند در ايستگاه قطار اوساكا در كشور ژاپن نصب شده است.

آبی ترین شهر جهان

شهری کوچک و تاریخی و با معماری منحصربفرد در شمال مراکش وجود دارد که رنگ آبی بسیار جذابش آنرا شهره کرده است. این شهر دارای کوچههای پر پیچ و خم بوده و با تلفیقی از معماری اسپانیایی ساخته شده است. مردم این شهر بر این باورند که رنگ آبی باعث دفع پشهها میشود.

ایده جالب برای دکل برق

تعدادی از دانشجویان هنر در آلمان ایده ای جالب برای تزئیین یک دکل برق اجرا کردهاند. آنها با استفاده از شیشه های رنگین این دکل برق را به یک اثر هنری تبدیل کرده اند و ظاهر زشت و خشک این دکل برق را کلا تغییر داده اند.

طراحی پنل های سایهروشن

معمار مصری Ahmed Zayed اقدام به طراحی پنلهای سایه روشن مقاوم در برابر گرمای نور خورشید كرده كه میتواند در فصل گرمای و در زمان برگزاری این بازیهای المپیك از تماشاچیان در برابر گرما محافظت كند. درواقع میتوان گفت این پنل های سایهروشن در قالب یك اتاقك مسطح با طرحهای تیره و روشن منعطف و قوسدار قرار گرفتهاند كه میتواند امواج رنگی روشنی را در داخل اتاقك مذكور ایجاد كند. این امواج رنگی از شدت تابش نور خورشید كاسته و تأثیر بسزایی در كاهش درجه حرارت هوای داخلی مكان موردنظر خواهد داشت.هر یك از این پنل ها در الگوی خاصی طراحیشدهاند كه با قرار گرفتن در كنار یكدیگر و حالتهای پلكانی خود میتوانند در برابر گرما مقاومت كنند و در نهایت از انتقال این حرارت به داخل مكان مربوطه جلوگیری كنند.تمامی تماشاچیان با قرار گرفتن در این اتاقکهای سایهروشن میتوانند تجربه جدیدی به دست آورده كه تاكنون آن را از نزدیك لمس نكرده بودند.

خانه همراه

بهترین پیشنهاد برای تبدیل اتومبیل به خانه، شاید این محصول باشد. اگر اهل سفرهای زمینی هستید و دوست دارید همیشه همراهتان، یک آشپزخانه و حمام و میز غذاخوری و تختخواب باشد، تمام وسایل موردنیاز شما برای یک سفر، درون جعبههای اصطلاحاً سوئیسیِ قرمزرنگ جا دادهشده است و تمام جعبهها در صندوقعقب ماشینهای ون، مینیون، واگناستیشن و چند ماشین دیگر جا میشود. کافی است ماشین خود را یک جای قشنگ پارک کنید و صندوق را بالا بزنید. حالا از داخل هرکدام از جعبهها، یک آشپزخانه، یک حمام، یا یک اتاقخواب بیرون خواهد آمد!!

گلهای نیلوفر آبی

ساختمان نیلوفر آبی در ووجین در کشور چین توسط معمار استرالیایی طراحی و ساخته شده است. طرح این ساختمان از گل های نیلوفر آبی الهام گرفته شده است. این ساختمان قرار است یک نمایشگاه و محلی برای برگزاری نشست ها و کنفرانس ها است. علاوه بر این این ساختمان طوری ساخته شده که کمترین مصرف انرژی را داشته باشد.