هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   158   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مجلس نمي‌گذارد حق كارگرپايمال شود

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي در نشست علنی چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت مجلس شورای اسلامی به عنوان متقاضی تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی سخنرانی کرد و گفت: استفاده از ارز مرجع برای صنایع پتروشیمی تحت پوشش و فروش محصولات به نرخ ارز آزاد، پرداخت پاداش های غیرمتعارف به مدیران و اعضای هیئت مدیره، نوع انتصابات و عدم رضایت جامعه تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی از جمله سرفصل هایي است كه مورد تحقيق و تفحص قرار مي‌گيرد.

در اين رابطه نادر قاضی پور در گفتگو با خبرنگار پيام ساختمان با بيان اينكه مجلس سهميه‌اي را براي بيمه كارگران ساختماني تعيين نكرده ‌است، گفت: سازمان تامين اجتماعي مقرر كرده كه سالانه 200 هزار كارگر ساختماني را تحت پوشش قرار دهد در حالي كه ما اينچنين قانوني را تصويب نكرده‌ايم. كارگران ساختماني حدود 15 درصد جامعه كارگري را به خود اختصاص داده اند كه عمدتا فاقد مسكن هستند.

قاضی پور در تشریح دلایل تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی افزود: چرا بايد حقوق يك كارگـر 490 هــزار تومان و حقوق هيئت مديره يك شركت 12 ميليون تومان با مزاياي ديگر باشد؟! فراکسیون کارگری مجلس نمي‌گذارند حق و حقوق جامعه كارگري پايمال شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن با انتقاد از تغییرات گسترده مدیریتی در مدت زمان کوتاه گفت: یکی از اعضای شرکت های وابسته به تامین اجتماعی برای شرکت در جلسات ۷۵۰ هزار تومان حق رأی می‌گیرد که این سزاوار نیست.