هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   186   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خاص‌ترین هتل‌های دنیا

سبک معماری و طراحی دکوراسیون برخی هتل ها آنقدر جذاب است که برخی فقط برای اقامت در آن هتل، سفر میکنند."خاص" بودن  ویژگی همه این هتلهاست که نمونه هایی از آن را برای شما فراهم آورده ایم:

شیلی- "هتل کوه جادو" و" هتل نوتوفاگو"

 این هتل با معماری عجیب و خاص خود در شهر پانگوپولی واقع شده است؛ و ساختاری مشابه نام خود دارد. طراحی این هتل به نوعی است که یک جریان آب همیشگی ازبلندی کوه به پایین سرازیر می شود؛ سطح آن نیز توسط گیاهان مختلف پوشیده شده است.

یکی دیگر از هتل های جالب در شهر انگوپولی "نوتوفاگو" نام دارد و به دلیل معماری خاص خود محبوب شده است. ساختار کلی هتل به شکل مخروطی که هرچه بالاتر می رود عریض تر می شود. برای حفظ ظاهر طبیعی هتل تقریبا تمام مواد استفاده شده برای ساخت این هتل از چوب سخت است.

آلمان- هتل V8

 اگر از علاقه مندان به خودرو هستید و به دنبال یک تختخواب به شکل خودرو برای خوابیدن، این هتل بهترین گزینه برای شماست! این هتل که در بابلینگن آلمان واقع شده، اتاق های متعددی به شکل خودرو دارد، وبرخی از آنها با تزئینات مرسدس بنز، مینور و فولکس واگن برای مشتریان طراحی شده است.

 سوئیس - هتل اسکیمویی دورف انگلبرگ

هتل خاص در این کشور هر سال در ماه دسامبر به دست گروهی از هنرمندان بازسازی می شود. همانطور که از اسم آن مشخص است اتاق های این هتل به شکل کلبه های اسکیمویی طراحی شده  است. در طراحی خاص و زیبای این هتل، از راه پله ها گرفته تا اتاق ها تماما از بلوک های یخی و برفی استفاده شده است.

 کالیفرنیا - هتل راه آهن فدربد

 مهمترین ویژگی این هتل شکل ظاهری اتاق های آن است که هرکدام به شکل یک واگن مخصوص کارگران قطار، طراحی شده است. معماری هر کدام از واگن های قطار به یک دکور خاص و مربوط به خطوط راه آهن خاص و قدیمی طراحی شده و توجه بسیاری از مسافران را به خود جلب میکند.

بلژیک - هتل یورو اسپیس

 این هتل که یکی از جالب ترین هتلهای موجود با معماری هوا و فضاست، خدماتی بیش از یک هتل معمولی ارائه می دهد و مسافران می توانند اتاق خود، آموزش های فضانوردی ببینند، وحتی از شبیه سازهای فضاپیما ها استفاده کنند.

آمریکا - هتل خانه هابیت

 هتل خانه هابیت که در مونتانای واقع شده، مناسب ترین مکان برای اقامت علاقهمندان به سری فیلم های ارباب حلقهها و هابیت است. در طراحی این هتل سعی شده تا جای ممکن، شباهت کامل به روستای هابیت ها که در کتابهای تالکین از آنها یاد شده داشته باشد. درهای گرد و کوچک سبز رنگ از جالبترین و خاص ترین ویژگی های اتاق های این هتل است.

  سوئد - هتل یخ

هتل یخی در شهر یوگوسیاروی واقع شده،و هرساله توسط یک تیم متخصص در زمینه ساخت و ساز یخی، ترمیم و باز سازی می شود. آنچه این هتل را از هتلهای یخی دیگر متمایز می کند طراحی اسپورت و تکنولوژی آن است.

لندن - هتل سرزمین عجایب

نام آن کاملا بافضای داخل آن همخوانی دارد. تم اصلی این هتل از داستان آلیس در سرزمین عجایب الهام گرفته و یک اقامتگاه لوکس در برایتون لندن محسوب می شود.

امریکا - اقامتگاه خانه درختی

این اقامتگاه را می توان یکی از بهترین گزینه ها برای کودکان و نوجوانان به حساب آورد؛ اقامتگاه خانه درختی در جنوب ایالت اورگان امریکا، انواع سوئیتهای نصب شده بر روی درخت را با امکانات مختلف و قیمتهای متفاوت در اختیار افراد قرار میدهد. افراد مستقر در این خانه درختی می توانند با استفاده از راهپله و پل، به خانه های درختی دیگر بروند.