هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   186   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رشد قیمت مسکن در قلب ترکیه

بنا به آخرین گزارشها ، قیمت مسکن استانبول در ماه آوریل و در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

 طبق اطلاعات به دست آمده از سایت Gyoder در 2 ماه اول سال2014، قیمت ها در پایتخت ترکیه در حد مناسبی نسبت به سال 2013 رشد داشته و این رشد در ماه آوریل با بیش از 1 درصد افزایش مواجه شده است.

 عادل یمن، مدیر تیم تحقیقاتی آژانس املاک Universal 21  معتقد است که سرعت رشد قیمت ها در بازار مسکن خیلی بیش از حد بوده و دلیل آن نیز وجود تقاضا از جانب سرمایه گذاران خارجی و تمایل سرمایه گذاران قدرتمند محلی در بیشتر مناطق شهر استانبول است.

وی می گوید: این تغییرات بسیار زیاد در رشد قیمت به طور معمول قابل پیش بینی می باشد چرا که به کرات این فعل و انفعالات رخ داده است. تحلیلگران این آژانس از ماه آگوست به عنوان اوج فصل نقل و انتقالات یاد می کنند. البته در ماه های ژوئن و جولای نیز تغییرات محسوس تری در رشد شاهد خواهیم بود.

بنا به آمارهای به دست آمده در اوایل سال جاری، استانبول در مقایسه با آنتالیا بالاترین افزایش قیمت سالانه را تجربه کرده است.

 به گفته مونیکا آنکا ، مدیر آژانس Univerasl 21  استانبول از لحاظ رشد مسکن به عنوان قلب ترکیه به شمار می رود همانگونه که لندن برای انگلستان محسوب می گردد.

وی می گوید: روند افزایش قیمت سالم در بازار مسکن از اهمیت بالایی برای اقتصاد ترکیه برخوردار است چرا که موقعیت شغلی زیادی در این عرصه فراهم شده و در راستای رشد و پویش در دیگر مناطق اقتصادی کشور زمینه سازی می نماید.