هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   186   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اختراع عایق رطوبتی ویژه ساختمان در ایران

این عایـق رطوبتی که از آلیاژهای نـوین و لایه مشبک فلزی سود می‌برد، مـقاومت بالایی در بـرابــر تنش‌های کششی و برشی داشته و با انعطاف‌پذیری بالا شرایط مناسبی برای استفاده در صنعت ساختمان و راه‌سازی دارد.
زاوشی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت:این اختراع در حال حاضر تـوسط بخش خصوصی به تولید انبوه رسیده و روزانه20 هزار مترمربع از این محصول تولید می‌شود.
کلهر،سرمایه‌گذار و مدیرعامل شرکت تولید این اختراع هم گفت: هم اکنون با سرمایه‌گذاری10 میلیارد ریالی ،این عایق جدید مقاوم شده با شبکه فلزی به 10استان کشور برای استفاده در صنعت ساختمان ارسال می‌شود. وی افزود: 60 درصد قطر بیشتر با وزن کمتر و قیمت یکسان نسبت به عایق‌های معمولی از ویژگی‌های این اختراع است. عباسی زاده مدیرعامل آزمایشگاه خاک راه و شهرسازی استان مرکزی نیز گفت: مهم‌ترین علت تخریب جاده‌ها نفوذ آب به سطوح زیرین و به هم خوردن ترکیب دانه‌بندی سطوح زیرین آسفالت است که با به‌کارگیری عایق مقاوم شده در جاده‌ها ،عمر مفید آسفالت راه‌ها تا ده برابر افزایش می‌یابد. عایق مقاوم شده با شبکه فلزی که با شماره 025194 الف 89 آذرماه 1392در اداره ثبت مالکیت‌های معنوی به نام آقای حسینی به ثبت رسید، اکنون بعد از شش ماه به تولید انبوه رسیده است.
حسینی مخترع این عایق رطوبتی گفت: با به‌کارگیری این محصول در سطوح آسفالت جاده‌ها و عایق‌بندی مناسب، از ورود آب سطحی جاده‌ها به سطوح زیرین جلوگیری شده و با رفع مهم‌ترین علت خرابی ،عمر مفید آسفالت راه‌ها چندین برابر افزایش خواهد یافت.