هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   185   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیام شما

برق کشی ناقص ساختمان- برق کشی ساختمان خود را به پیمانکار واگذار نمودم پس از تکمیل واحدها  هنگامی که برای تحویل آن مراجعه کردم در یکی از اتاق خواب ها فقط لامپ سقف نصب شده بود اما از سیم کشی خبری نبود در تماس با پیمانکار از وی رفع مشکل را خواستار شدم. اکنون مجددا شروع به کندن دیواری نموده اند که گچ کاری شده و حتی ابزار آن نیز نصب گردیده است. برای پرداخت خسارت با پیمانکار دچار مشکل شده ایم و باید مدت ها رفت و آمد داشته باشیم.

قاسمی

ضرورت محاسبات دقیق- چرا تمام دست اندرکاران مسئولان هنگامی که صحبت از صرفه جویی یا هدر رفت مصالح ساختمانی می شود صرفا به هدر رفت انرژی و سیمان و گچ و آجر اشاره می کنند در حالی که در استفاده از مصالح دیگر میزان هدر رفت بسیار بیشتر است. به عنوان مثال میلگردهایی که به اندازه مصرف برش داده نمی شوند یا سیم هایی که پس از بیرون ماندن از کلید و پریز بریده شده  و دور انداخته می شوند. لازم است در این زمینه محاسبات دقیق وسط مجری لحاظ شود.

امیدوار

کلاهبرداری در متراژ ساختمان- واحدی پیش خرید نموده ام به متراژ 110 متر که در قرارداد پیش فروش به آن اشاره شده است . پس از تحویل واحد و سکونت در آن بر حسب اتفاق اقدام به متراژ واحد نمودم و در کمال ناباوری دیدم که متراژ واحد بنده 103متر بوده و 7 متر کمتر از متراژی است که در قرار داد ثبت شده است. پیمانکار پروژه در دسترس نبوده و بنده هم دستم به جایی بند نیست . پیش خریدارن مواظب باشند گول متراژ قید شده در قرار داد را نخورند و در مراحل تکمیل ساختمان آن را در حضور پیمانکار متراژ کنند.

خادمی