پیام ساختمان پل ارتباطی مؤثر دست‌اندرکاران و بازدیدکنندگان نمایشگاه‌ها

شمار نشریه : 185

حسین حیدری

به لطف خداوند متعال، یاری شما مخاطبین گرامی و همت همکاران؛ نشریه پیام ساختمان با چشمانداز «توسعه منافع ملی در راستای آبادانی میهن عزیزمان ایران» افتخار میکند: توانسته است به عنوان یک نشریه تخصصی فراگیر، ضمن دفاع از منافع مردم عزیز و ایجادپل ارتباطی بین سازمانهای دولتی با تولیدکنندگان خصوصی، زمینه اعتماد متقابل بخش خصوصی و دولتی را فراهم آورد. از این رو بنا به وظیفه و رسالت مطبوعاتی خویش و با اطلاعرسانی شفاف خوشحالیم که این اعتماد سبب میشود تا بتوانیم علاوه بر انتشار مرتب و مستمر دو هفتهنامه پیام ساختمان،اقدام به انتشار ویژهنامههای سه زبانه به صورت روزنامه بنماییم. در زیر رویدادها، همایشها و نمایشگاههای مرتبط با صنعت ساختمان دو هفته اخیر را که همکاران ما در آنها حضور داشتند، جهت استحضار آمده است:

سومین همایش بینالمللی آلومینیوم2014 

با همکاری مرکز تحقیقات آلومینیوم ایران که در دانشگاه علم و صنعت واقع  است و همچنین سازمان ایمیدرو که تحت پوشش وزارت صنایع و معادن است، سومین همایش بینالمللی آلومینیوم2014 از تاریخ 4 تا 5 خرداد در هتل المپیک تهران برگزار شد.به گزارش پیام ساختمان هدف برگزاری همایش این بود که محققین و پژوهشگران  این صنعت هر دو سال یک بار  به مدت دو روز  دور هم جمع شوند تا از توانمندیهای یکدیگر مطلع گردند و صنعتگران نیز بتوانند از فعالیت همکارانشان مطلع شوند. نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانهای در این همایش حضور یافت و اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین و شرکتکنندگان نمود.

گردهمایی وضعیت بهرهوری در وزارت راه و شهرسازی

با حضور وزیر راه و شهرسازی،گردهمایی بررسی وضعیت بهرهوری، راهبردها و اهداف آن در وزارت راه و شهرسازی در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی  4 خرداد برگزار شد.به گزارش پیام ساختمان به نقل از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این گردهمایی دکتر آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و معاونین، مدیران و کارشناسانی از سازمانهای متبوع این وزارتخانه حضور داشتند.

دکتر صفار زاده، معاون تحقیقات و فناوری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی که به نمایندگی از دکتر شکرچیزاده، رئیس مرکز در این جلسه حضور داشت با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان مشاور وزارت متبوع در حوزه ارتقای بهرهوری حضور داشته و هماهنگیهای لازم را به عمل خواهد آورد، گفت: ما اگر بخواهیم با استفاده از روشهای معمول در بخشهایی مثل وزارت راه و شهرسازی به دنبال اعداد و ارقام کمی باشیم، به خوشبینیهای کاذب و یا سیاهنماییهای کاذب در روشهایی که ارتقای بهرهوری را به دنبال دارد، خواهیم رسید لذا اگر روی روشهای بهرهوری کار کنیم افزایش بهرهوری را با لحاظ نمودن شاخصها خواهیم داشت. در ادامه مهندس سالمی از معاونت برنامهریزی و اقتصاد حملونقل (دبیرخانه کارگروه پیشبرد بهرهوری) در خصوص راهبردها و اهداف در بخشهای حملونقل و مسکن و شهرسازی به ایراد سخنرانی پرداخت.نشریه پیام ساختمان برای پوشش خبری در این گردهمایی حضور یافت.

بيست و يکمين همايش و نمايشگاه ملي ژئوماتيک ايران

بيست و يکمين همايش و نمايشگاه ملي ژئوماتيک ايران به ميزباني سازمان نقشهبرداری کشور با شعار «اطلاعات مکان محور، زير بناي مديريت راهبردي» 5 تا 6 خردادماه سال جاری در مرکز همایشهای برج ميلاد تهران برگزار شد. به گزارش پیام ساختمان این همایش دو روزه به عنوان مهمترین رويداد علمي سالانه رشته مهندسي نقشهبرداری و ژئوماتيک با هدف ارتقای سطح علمي و تحقيقاتي و اجرايي در بخشهای مديريت بحران،  آمايش زمين و ارتقای سيستم اطلاعات مکاني برگزار گردید.

پیروز حناچي، معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با حضور در این همایش گفت: حفاظت هوشمندانه از منابع طبیعی در استانهای گیلان، مازندران و اکثر نقاط دارای جاذبه طبیعی از جمله مهمترین اقدامات در راستای حفظ منابع طبیعی است و بهکارگیری ژئوماتیک میتواند روند دستیابی به این مهم را تسریع بخشد. وی افزود: یکی از اصلیترین کاربران فعالیتهای ژئوماتیک در کشور دبیرخانه شورای عالی معماری و  شهرسازی میباشد به طوری که در زمان ریاست علی مدد، رئیس سابق سازمان نقشهبرداری کشور با همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور برای پانصد شهر نقشههای با مقیاس یک،دو هزارم تهیه شد.

نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانهای در این همایش و نمایشگاه حضور یافت و علاوه بر پوشش خبری اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین و شرکتکنندگان در نمایشگاه نمود.

شانزدهمین نمایشگاه بینالمللی صنعت ساختمان فارس

شانزدهمین نمایشگاه بینالمللی صنعت ساختمان فارس با حضور 190 شرکت داخلی و خارجی5 تا9  خردادماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی شیراز برگزار شد. مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بینالمللی فارس به پیام ساختمان گفت: شرکتهای تولیدکننده مصالح ساختمانی آخرین فناوریهای نوین درباره لوله و اتصالات، تأسیسات ساختمانی، کناف، انواع هبلکس، گچ، آسانسور و پله برقی، ماشینآلات تولید در و پنجره upvc،شیرآلات، تجهیزات حمام، سونا و آشپزخانه را به نمایش گذاشتند.

عبدالناصر اسکندری افزود: عرضه انواع درهای ضد سرقت، درهای اتوماتیک، سنگهای تزئینی، آجر و پوکههای معدنی از دیگر بخشهای این نمایشگاه بود.وی با اشاره به حضور نمایندگانی از کشورهای مالزی، ترکیه ،آلمان، ژاپن و چین خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه علاوه بر شرکتهای ساختمانی، شرکتهای فعال در زمینه دکوراسیون داخلی نیز انواع چینیآلات بهداشتی، شیرآلات بهداشتی و انواع سنگهای تزئینی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند. نشریه پیام ساختمان با حضور در غرفهای اختصاصی علاوه بر پوشش خبری نمایشگاه، اقدام به توزیع رایگان چند هزار نسخه از نشریه بین مدعوین و شرکتکنندگان نمایشگاه نمود.