هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   184   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آپارتمان مسکونی در ملبورن

یک پلکان تندیس وار در نقطه کانونی فضا مستقرشده و به شکل مهیجی پیچ و تابخورده و به بالا می رود و به یک عرشه تفریح و استراحت در بام میرسد که چشماندازی رو به شهر ملبورن دارد.

 ذائقه تک فام رنگ سفید روی سفید به همراه رنگ زغالی و سیاه در بازی با نور فراوان طبیعی که از پنجره وسیع شمالی و نورگیر سقف به درون نفوذ میکند، قرار دارد.

طبقه باز همکف توسط دیوارهای خمیده و دربرگیرنده سرویس بهداشتی، رختشوی خانه و انباری تعریف شده است.

 بسته به اینکه طبقه همکف چه کاربری داشته باشد؛ به عنوان استودیو یا اتاقخواب و یا تفریح، درهای کشویی امکان گسترش فضا را ایجاد میکنند. دفتر Buzzfeed در لسآنجلس فضای سابق زیبای این دفتر اکنون یک ایستگاه کاری معمول برای تیم ادیتور است و شامل دو اتاق تدوین و مصاحبه، دفاتر با نمای شیشهای و یک استراحتگاه بین طبقات به اضافه یک فضای سرگرمی و یک فروشگاه در همکف میباشد.

بازسازی این دفتر 9 ماه به طول انجامید. مبلمان دفتر نیویورک از سبک معاصر دانمارکی پیروی نموده اما تیم طراحی برای دفتر لسآنجلس تصمیم گرفت از سبک کالیفرنیا Eames دهه 50 استفاده نماید و از آفتاب این منطقه استفاده مفید ببرد و یک طراح و تهیهکننده مبلمان مخصوص را برای این کار فراخواند.طراح نورپردازی از لامپهای معلق Secto Design 4200 به عنوان عناصر تزئینی در سرتاسر فضا استفاده نموده است.