هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   184   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیونی به درخشندگی آفتاب

الهام محمودی مترجم

زمانی که به دنبال یک طیف خوشایند از رنگها میگردید و به دنبال یک رنگ قابلقبول برای تغییراتی در دکوراسیون هستید، پیشنهاد ما استفاده از جذابیتهای فراوان رنگ زرد است. رنگی که سمبل روشنایی خورشید و گرمی آن بوده و نشاط و شادابی را به ساکنان زمین هدیه میدهد. هم خانوادههای اصلی رنگ زرد، زرد آفتابی روشن، طلایی ملایم و بژ میباشند. زرد اصالتاً زاده زمین است و در نگاه اول ما را به یاد طبیعت میاندازد.

 وین وان گوگ، هنرمندی که سالهای زیادی را صرف مطالعه در مورد رنگ زرد کرده است اظهار میدارد که " زرد خود خورشید است"، و دکتر مکس لوسچر، روانشناس سوئیسی در دهه 1950، نیز معتقد بود: "روز که زمان حرکت و تکاپو است با رنگ زرد خورشید شروع میشود و در حقیقت رنگ زرد، رنگ بیداری و شروع است". اگر شما فردی پر مشغله و مضطرب هستید، حضور این طیف رنگی در اطراف، حالتهای روحیتان را تغییر خواهد داد و احساس شادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ترکیب زرد و مشکی، یک ترکیب مدرن و سوفسطایی

برای داشتن یک دکوراسیون هنرمندانه، مدرن و سوفسطایی، کافی ست که حتی به مقدار جزیی نیز رنگ زرد را وارد طیف یک دکوراسیون مشکی یا خاکستری کنید و به سبک دکوراسیون خود جلوهای مدرن و هنرمندانه  دهید. رنگهای خنثی مانند سفید، مشکی و خاکستری، تضاد خوبی را با رنگ زرد به وجود میآورند. صندلیها و مبلمان زرد در چنین فضایی حس هیجانانگیزی به فضا خواهند داد.

اولین گزینه برای اتاق خردسالان

رنگها و وسایلی که برای اتاق کودک خود انتخاب میکنید در تعیین و شکلگیری شخصیت آنها نقش مهمی خواهد داشت. بارقههای رنگ زرد سبب ایجاد خلاقیت در فرزند شما میشود و به او اجازه خواهد داد که ذهنی آماده برای یادگیری بیشتر و بهتر داشته باشد. این طیف رنگی بسیار انرژی زا بوده و درعینحال میتواند کودک شما را به خوابی سبک و آرام فرو برد.

با رنگ زرد نمای محله خود را روشن کنید

رنگ نمای بیرونی منزل نیز میتواند روشن باشد و بدین ترتیب فضای محله و کوچه و خیابان شاد و روشن خواهد شد. استفاده از این رنگ در ورودی منزل یا قاب پنجرههای مشرف به خیابان، بسیار توصیه میشود. استفاده از زرد کمرنگ در خانههای قدیمی، و ترکیب رنگهای مکمل آن مانند زرد براق همراه با قهوهای برای خانههای ساحلی در مناطق گرمسیری بسیار خیره کننده است.

رنگی روحافزا برای اتاق کار شما در منزل

اگر شما یک اتاق کار خانگی دارید و دیگر احساس انگیزه در آن نمیکنید، مقداری رنگ زرد را به پالت های رنگی دکوراسیون خود وارد کنید. همه اتاق فقط به رنگ زرد میتواند گیجکننده حواس باشد، بنابراین این رنگ را در اتاق کار، باید همراه با مکملهای آن همچون سبز یا قهوهای به کار برد و بدین ترتیب شما میتوانید با این ترفند خلاقیت و انگیزه را دوباره نوش جان کنید.

فضای نشیمن همراه با یک دعوت طلایی

سایههای رنگ طلایی و زرد در اتاق نشیمن، برای افرادی که به دنبال یک فضای صمیمی و دعوتکنندهای میباشند، بسیار ایده آل است. دکوراسیون درخشان رنگ زرد را میتوانید همراه با یک رنگ خنثی به کار گیرید و یقین داشته باشید که رنگی خاص و برجسته را انتخاب نمودهاید. خانههایی که به رنگ زرد دکور میشوند مملو از حس سرزندگی هستند.

با رنگ زرد از پخت و پز در آشپزخانه لذت ببرید

استفاده زیرکانه از رنگ زرد در آشپزخانه، باعث درخشندگی فضا خواهد شد. این رنگ بدون هیچگونه تقلایی شما را شاد میکند و تقریباً با هر نوع وسایلی در آشپزخانه تناسب رنگی دارد. اگر آشپزخانه شما قطب مرکزی خانه شماست، استفاده از رنگ زرد در آن، مکالمات خانوادگی را فرحبخش تر  و جذاب تر خواهد نمود.