هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   183   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی سي.ان.جي: افزایش 20درصدی تقاضا برای سی.ان.جی

۵۰ تا ۶۰ درصد این جایگاهها به دلیل اختلاف و عدم پرداخت قبوض ومابقی بدلیل نقص فنی تعطیل شده بودند که تا پایان هفته ۸۰ تا ۹۰ درصد این میزان وارد مدار میشوند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سي.ان.جي با اشاره به افزایش تقاضای استفاده از سوخت سی. ان. جی گفت: در حال حاضر با توجه به تردد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارخودرو در کشور ۱۵۰۰ جایگاه در کشور کمبود داریم.

اردشیر دادرس رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سي.ان.جي در خصوص افزایش تقاضا برای استفاده از سوخت سی. ان. جی و برنامهها برای توسعه جایگاههای این سوخت اظهار داشت: دولت تا کنون  2 هزار و 200 جایگاه سي.ان.جي ساخته و ساخت بیشتر از 2 هزار و 500 جایگاه را دستور کار ندارد لذا بخش خصوصی باید نسبت به توسعه کمی و کیفی جایگاه اقدام کند و در این خصوص منتظر ابلاغ کارمزدها هستند.

افزایش 20 درصدی تقاضا برای سی.ان.جی

وی افزود: بعد ازاعلام نرخ جدید سوخت طی هفته جاری ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش کشش تقاضای سی.ان.جی داشتیم اما باید منتظر بمانیم که ظرف یک ماه بازار به ثبات نسبی رسیده و ازدحام موج اول کم شود زیرا فعلا بعضی از کارت سوخت ۴۰۰ تومانی استفاده میکنند.

 160 جایگاه سی.ان.جی در تعطیلی بسر میبرند

دادرس با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۰ جایگاه تعطیلند، تصریح کرد: ۵۰ تا ۶۰ درصد این جایگاهها به دلیل اختلاف و عدم پرداخت قبوض ومابقی بدلیل نقص فنی تعطیل شده بودند که تا پایان هفته ۸۰ تا ۹۰ درصد این میزان وارد مدار میشوند.

كمبود هزار و 500 جایگاه سی.ان.جی

وی با اشاره به کمبود هزار و 500 جایگاه سی. ان. جی در کشور، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو در کشور تردد میکنند که با توجه به این میزان خودرو باید هزار و 500 جایگاه اضافه شود، ضمن اینکه ۱۶۰ جایگاه نیزدر تهران کمبود داریم.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سي.ان.جي با اشاره به ارائه بسته حمایتی برای جایگاهها از سوی دولت، تصریح کرد: کارمزد پایه، ویژه و کارمزد تشویقی ۱۰ درصدی باعث رشد و نمو کمی وکیفی جایگاهها خواهد شد.

وی همچنین خواستار حذف تعرفه واردات مخزن و ارائه تسهیلات ویژه برای توسعه جایگاهها توسط بخش خصوصی شد.

مخزن سی.ان.جی بومیسازی میشود

دادرس در ادامه ازساخت و تولید ورق فولاد فوق کشش گرم و مخزن سی. ان. جی توسط تولیدکنندگان ایرانی خبر داد و گفت: قبلا این مخازن از خارج از کشور وارد میشد اما اکنون این مخازن با کیفیت بالا و قیمت پایین در کشور تولید خواهدشد که تا ۲ ماه آینده وارد مدار خواهد شد.