هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   183   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نمایشگاهی باهدف دیپلماسی انرژی

گروه تأسیسات: نوزدهمين نمايشگاه بينالمللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي 17 اردیبهشتماه در محل دائمی نمایشگاههای بينالمللي تهران آغاز به كار كرد. در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه، مديركل روابط عمومي وزارت نفت به سخنراني پرداخت.

به گزارش خبرنگار پيام ساختمان ،نعمتالهي شعار امسال نمايشگاه را گسترش ديپلماسي انرژي و تقويت توليد داخلي عنوان كرد و افزود: رشد بالاي تعداد شركتكنندگان خارجي نسبت به دوره هجدهم حاكي از آن است كه ديپلماسي انرژي ما درست عمل كرده است.وی افزود: این نمایشگاه با الهام از سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، با هدف تأمین رشد پویا، دستیابی به هدفهای سند چشم ٢٠ ساله، بنیان گذاردن اقتصاد دانش بنیان به شکلی انعطافپذیر، فرصت ساز، درون زا، پیشرو و برونگرا تعریف و طراحی شده است.

جزو پنج نمايشگاه بزرگ صنعت نفت دنيا هستيم

مديركل روابط عمومي وزارت نفت در بخش دیگری از سخنان خود حضور موثر شرکتهای بینالمللی صاحب فناوری و سرمایهگذاری در این نمایشگاه را نشانهای از درک فرصتهای بازار جذاب و نوید بخش ٥٠ میلیارد دلاری صنعت نفت ایران و توسعه زمینههای همکاری اعلام کرد.

نعمت الهی گفت: نمایشگاه صنعت نفت ایران ؛ نمایشگاهی است که از دو سالن شروع شد و اینک به یکی از پنج نمایشگاه بزرگ این صنعت در جهان تبدیل  شده است. وي با بيان اينكه نمايشگاه صنعت نفت ابزاري معنادار براي ديپلماسي انرژي است، افزود: اين نمايشگاه مكاني براي كسب مستقيم، سريع و دقيق اطلاعات و نيازهاي تمام شركتكنندگان و مسير برنامههاي توسعهاي مشاركتي است .همچنين سمت و سوي كار سازندگان ايراني علاقهمند به حضور در بازارهاي داخلي، منطقهاي و بینالمللی را در عرصههای اكتشاف، بهرهبرداري، توليدي و تجهيزاتي مشخص میکند.

رشد چشمگير كمي و كيفي نمايشگاه

مدير نمايشگاه گفت: مساحت نمايشگاه نوزدهم حدود 90 هزار مترمربع است كه در مقايسه با دوره گذشته 20 هزار مترمربع افزايش يافته است. همچنین تعداد شركتهاي خارجي در دوره هجدهم 195 شركت بود كه با رشد سه برابری به 600 شركت در اين دوره افزايش يافته است. ضمن اینکه تعداد شركتهاي ايراني در دوره هجدهم 850 شركت بوده و امسال به هزار و 200 شركت رسيده است.  به گفته وی، در نمایشگاه نوزدهم کشورهای استرالیا،اتریش، آلمان، بلژیک، آلبانی، الجزایر، کانادا، امریکا، چین، فرانسه، هند، هنگکنگ،عراق، ایتالیا، ژاپن، کره شمالی، کره جنوبی، مالزی، لهستان، رومانی، فدراسیون روسیه، سنگاپور، اسپانیا، سوئیس، تایوان، تایلند، ترکیه، امارات، اوکراین و افغانستان حضور دارند.

اهداف نمايشگاه

نعمتالهي افزود: آشنایی صنعتگران نفت، گاز و پتروشیمی با دستاوردهای نوین صنعت،عقد قراردادهای بازرگانی در زمینه مبادله کالا، خدمات و اطلاعات فنی، توسعه اشتغال مولد در عرصه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فراهمسازی زمینه حضور بازرگانان و صنعتگران بینالمللی از سراسر جهان در نمایشگاه جهت کمک به توسعه صادرات تولیدات داخلی و بازارهای خارجی و ایجاد فرصتهای ارزشمند برای صنعتگرانی که ظرفیت و گرایش به فعالیت بیشتر در پهنه بینالمللی دارند از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

برگزاری سمینارهای تخصصی

نعمت الهی  به همایشهای تخصصي در حاشيه نمايشگاه اشاره كرد و گفت: سمینارهایی با موضوع پژوهش، فناوری و تازههای تولید، معرفی اولویتهای سرمایهگذاری در پروژه‌‍‌های پتروشیمی، مجتمع پالایشی ٤٨٠ هزار بشکهای سیراف در ٨ پالایشگاه و بهینهسازی انرژی برگزار میشود.