هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   182   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیام شما

نرخ تراکم دوبرابرشده- فروردین‌ماه امسال که به شهرداری ورامین برای مجوز تراکم مراجعه نمودم مسئولان نرخ جدید تراکم را به بنده دادند . این نرخ در مقایسه با نرخ تراکم سال گذشته تقریباً دو برابر گردیده است.ما که مجبوریم این مبلغ را بپردازیم ولی کاش خدمات شهرداری هم حداقل افزایشی نسبی داشت.
نعیمایی
استفاده از آب آلوده در ساخت بتن- درحالی‌که کارشناسان بر استفاده از آب تمیز برای عمل‌آوری بتن تاکید دارند اما متأسفانه در کارگاه‌های ساختمانی حاشیه شهرها مشاهده می‌شود کارگران از آب‌های گل آلود برای تهیه بتن استفاده می‌کنند که این کار کیفیت بتن ساخته‌شده را پایین می‌آورد.لازم است مهندسین ناظر به این مسئله توجه کافی داشته باشند.
مهدوی
دولت تدابیر لازم را بیندیشد- هنوز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا نگردیده ، مشاوران املاک در بوق و کرنا کرده‌اند که مسکن گران می‌شود و اجاره بالا می رود.این شایعه‌پراکنی ها باعث گردیده تا مالکان از عرضه واحدهایشان خودداری کنند.لازم است دولت تدابیر مناسبی در این زمینه بیندیشد.
گچلو
ما را از بلاتکلیفی نجات دهید-خریدار مسکن مهر هستم که تمام سهم آورده خود را پرداخت نموده‌ام اما از تحویل واحدها خبری نیست.مسئولین تعاونی مربوطه می‌گویند چون تعدادی از پارکینگ ها به فروش نرفته است تا زمان فروش آنها و واریز به حساب پیمانکاران ،واحدها را تحویل نمی‌دهیم.این در حالی است که قیمت هر پارکینگ 5/4 میلیون تومان اعلام‌شده و هیچکدام از متقاضیان قادر به پرداخت آن نیستند. ما را از بلاتکلیفی نجات دهید.
عبدی