هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   182   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

انبوه‌سازان با قدرت مشغول ساخت‌وساز هستند

ظاهراً برخی از انبوه‌سازان مسکن مهر شهر پردیس پس از اینکه در اواخر سال گذشته افزایش قیمت برای واحدهای مسکونی مهر اعلام و ابلاغ شد برای اینکه این واحدهای مسکونی مشمول دریافت مبالغ مصوب شوند روند ساخت‌وساز را کُند کرده‌اند.
به گزارش پیام ساختمان کُند شدن روند ساخت‌وساز مسکن مهر پردیس تنها یکی از مواردی است که در این  شهر جدید در حال رخ دادن است چرا که به گفته یک مقام مسئول شرکت عمران پردیس در گذشته هفته‌ای هزار نفر برای انتخاب واحد مسکونی معرفی می‌شدند اما به تازگی این میزان به هفته‌ای 250 نفر کاهش‌یافته و ماهانه به هزار نفر می‌رسد. این موضوع باعث سردرگمی متقاضیان مسکن مهر شده و ظاهراً گفته می‌شود که تمام اقدامات مسکن مهر شهرهای جدید را خود شرکت عمران شهرهای جدید برعهده‌گرفته است. ظاهراً انبوه‌سازانی که روند ساخت‌وساز را کُند کرده‌اند تا واحدها مشمول افزایش این قیمت شوند اگر به این روند ادامه دهند در لیست سیاه قرار گرفته و پروژه‌ها از آنها پس گرفته خواهد شد.این موضوع را با ایرج رهبر در میان گذاشتیم تا از صحت و سقم آن مطلع شویم:
رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران گفت: هیچ انبوه‌سازی به بهانه افزایش مبلغ قرارداد، ساخت پروژه‌ مسکن مهری را کند یا متوقف نکرده است.
 ایرج رهبر با بیان اینکه انبوه‌سازان همچنان با قدرت مشغول ساخت‌وساز مسکن مهر هستند، افزود: طی چند ماه گذشته دستورالعمل شماره سه افزایش قیمت مسکن مهر صادرشده و در حال حاضر مشغول مذاکره برای شفاف‌سازی این دستورالعمل هستیم.
رهبر در ادامه اظهار داشت: این دستورالعمل از سوی معاونت راهبردی رئیس‌جمهور ابلاغ شده و قیمت ساخت مسکن مهر از 8 هزار تا 100 هزار تومان در هر مترمربع نسبت به پیشرفت پروژه افزایش یافته است.
گفت این دستورالعمل بر اساس پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر و زمان سپری‌شده اجرا می‌شود.
رهبر تصریح کرد: ساخت مسکن اجتماعی و حمایتی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذارشده و تاکنون صحبتی در خصوص فعالیت انبوه‌سازان برای این پروژه انجام نشده است.