هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   182   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بستري براي رشد و توسعه

گروه تأسیسات: در كنار نقش ملي و پررنگ نمايشگاه بين‌المللي تهران، برگزاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي بزرگ در ديگر شهرهاي كشور  مزيت‌هاي فراواني در پي خواهد داشت. تمركززدايي از تهران، پررنگ تر شدن نقش ديگر شهرها در توسعه و بازنمايي قابليت‌هاي بالقوه اين شهر‌ها از جمله اين مزايا است. كلانشهرهای كشور از جمله تبريز در اين زمينه نقش اساسي دارند  چرا که ظرفيت‌هاي فني و انساني به صورت بالقوه و بالفعل در اين شهرها وجود دارد.
به بهانه برگزاری نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي ماشین‌آلات، لوازم و مصالح ساختماني ايران همزمان با هفدهمين نمايشگاه بين‌المللي حرارتي، برودتي و سيستم‌هاي تهويه ايران كه از 16 تا 19 اردیبهشت سال جاري قرار است در تبریز برگزار شود با حبيب ماهوتي مدیرعامل نمايشگاه بین‌المللی تبریز به گفتگو نشستیم:
پيام ساختمان: نمایشگاه در چه محورهایی و با چه اهدافی برگزار می‌شود؟
نمایشگاه ساختمان تبریز در زمینه لوازم و مصالح ساختمانی و تأسیساتی برگزار مي‌شود. تبریز، یکی از بزرگ‌ترین کلانشهرهای ایران است و نیاز مبرمي به سازندگی و عمران دارد. در نتيجه ظرفیت و پتانسیل بالایی برای سرمایه‌گذاری در این شهر به چشم می‌خورد و عمده‌ترين هدف برگزاري نمايشگاه جذب سرمايه‌گذاري براي توسعه شهر تبريز، منطقه آذربايجان و همچنين سراسر کشور است. 
پيام ساختمان: چه مقدار فضاي نمايشگاهي با چه تعداد غرفه در نظر گرفته‌ايد؟
نمايشگاه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تبريز برگزار خواهد بود. فضایی بالغ بر 16 هزار مترمربع فضای مسقف و 10 هزار مترمربع فضای باز در نظر گرفته‌شده تا بالغ بر 450 واحد نمايشگاهي كه حضور خود را اعلام كرده‌اند پوشش داده شوند.
پيام ساختمان:  از نظر کمی و کیفی نمایشگاه چه تفاوت‌هايي با دوره‌هاي پيشين دارد؟
امسال با استقبال بي‌نظير شرکت‌ها روبه رو بوديم به گونه‌اي كه با توجه به محدودیت سالن‌های نمایشگاه سعي كرديم در سالن موقت افزايش متراژ داشته باشيم تا پاسخگوي تعداد متقاضيان باشيم. با اين وجود، به علت محدوديت غرفه‌ها براي خيلي از شركت‌هايي كه متقاضي مشاركت بودند از تحويل غرفه معذور شديم.
پيام ساختمان: تدابیری برای معرفی نوآوری‌ها و اختراعات صورت گرفته است؟ برای حضور دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی چطور؟
برگزاری نمایشگاه‌ها در واقع ایجاد بستری برای ارائه آخرین تولیدات و نوآوری‌ها و محصولات جدید و عرصه رقابت سالم برای واحدهای مشارکت کننده است. از طرف دانشگاه‌ها یا مراکز تحقیقاتی تا جایی که درخواست داشتیم سعی کردیم که پاسخگو باشیم.
پيام ساختمان: در جهت انتقال دانش و فناوری‌های نوین آیا از شرکت‌های خارجی نیز دعوت به عمل آمده است؟ کدام کشورها اعلام آمادگی کرده‌‌اند؟
ما از همان ابتدای شروع ثبت‌نام ، جهت مشارکت برای کلیه واحدهای مرتبط به کشورهای مختلف دعوت‌نامه ارسال کردیم و به سفارتخانه‌‌ها نیز گزارشی از نمایشگاه ارسال‌شده تا به واحدهای مربوطه اطلاع‌رسانی نمایند. بالطبع حضور و مشارکت شرکت‌های خارجی از جهت انتقال دانش و فناوری‌ها در شرایط کنونی حائز اهمیت است. برای نمایشگاه امسال نیز کشور ترکیه جهت مشارکت اعلام آمادگی نموده و نزدیک به 15 شرکت از این کشور به طور مستقیم حضور خواهند داشت.
پيام ساختمان:  این نمایشگاه چه جایگاهی در تعامل بخش خصوصی و دولت دارد؟
هدف از برگزاری نمایشگاه تجمیع انرژی‌های مثبت ذهن و اندیشه با مشارکت برترین‌ها و ارائه بهترین‌ها می‌‌باشد. در راستای این هدف چه بخش دولتی و چه بخش خصوصی با حضور در نمایشگاه و ارائه توانمندی‌های خود رقابتی سالم به وجود می‌‌آورند تا از فناوری‌ها و تکنولوژی‌های نوین بهره گیرند.
پيام ساختمان: در جهت اطلاع‌رسانی از چه شیوه‌‌هایی بهره برده‌‌اید؟ نشانی، مشخصات و امکانات سایت اینترنتی را بفرمایید؟
اطلاع‌رسانی نمایشگاه از طریق بیلبوردهای سطح شهر و شهرهای همجوار، صورت گرفته است. همچنین ارسال پیامک، آگهی رادیویی و تیزر تلویزیونی جزو برنامه‌‌های تبلیغاتی ما برای برگزاری این نمایشگاه می‌‌باشند. اطلاعات کلیه نمایشگاه‌ها در سایت نمایشگاه تبریز به نشانی www.TabrizFair.ir موجود بوده و علاقه‌مندان می‌‌توانند با مراجعه به سایت اطلاعات بیشتری دریافت نمایند.
پيام ساختمان: مطبوعات چه جایگاهی در نمایشگاه دارند؟ آیا از ظرفیت‌های مطبوعات تخصصی همچون پیام ساختمان برای معرفی بهتر نمایشگاه بهره برده‌‌اید؟
جایگاه مطبوعات و نشریات تخصصی در امر اطلاع‌رسانی و انعکاس اخبار ویژه بوده و در ارتباط کاری با این نشریات عملکرد آنها مثبت ارزیابی شده است. جا دارد از کلیه کارکنان محترم نشریه پیام ساختمان که همواره در امر اطلاع‌رسانی نمایشگاه ها با ما همراه بوده و هستند تشکر کرده و آرزوی موفقیت را از خداوند منان برایتان خواستارم.