هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   182   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تهیه آیین‌نامه بیمه کیفیت ساختمان


عضو هیئت‌رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان از تهیه آیین‌نامه اجرایی بیمه کیفیت ساختمان با همکاری وزارت راه و شهرسازی خبر داد.
حمید بدیعی با اشاره به برگزاری هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی در تیرماه، اظهار داشت: در این جلسه که با حضور هیئت‌مدیره استان‌ها برگزار می‌شود توجه به منافع بهره‌برداران مورد توجه است که در این خصوص بیمه کیفیت ساختمان بررسی می‌شود.
وی با بیان اینکه مردم حق دارند مانند هر کالای دیگری که خریداری می‌کنند ساختمان را هم با بیمه کیفیت و تضمینی خریداری کنند، گفت: بیمه کیفیت ساختمان از برنامه‌های اصلی ما در جهت منافع عمومی کشور است.
عضو هیئت‌رئیسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: موضوع بیمه کیفیت ساختمان در سال 89 از سوی مجلس مصوب شده که بر این اساس اجرای آن در ساختمان‌ها الزامی است.بدیعی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی اعلام آمادگی کرده است که با همکاری وزارت راه آیین‌نامه اجرایی بیمه کیفیت و پیش‌نویس قانون کنترل ساختمان را تهیه کند، افزود: امیدواریم که این طرح با همکاری مردم، انبوه‌سازان و مهندسان عملیاتی شود.
وی با اشاره به بیانیه این سازمان در خصوص فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، اظهار داشت: یکی از محورهای این بیانیه مربوط به زیرساخت‌های اشتغال به ویژه برای مهندسان جوان و دانش‌آموختگان مراکز فنی و حرفه‌ای کشور است که باید به اشتغال پایدار دست پیدا کنند اما تا زمانی که یارانه‌ها با وضعیت کنونی پرداخت شود توجه به زیرساخت‌های اشتغال کمتر می‌شود.