هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   182   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خانه را برق بیندازید

گروه معماری و دکوراسیون: با استفاده از ترفندهایی که در ادامه می خوانید، می‌توانید برای درخشندگی و تمیزی بیشتر قسمت های متفاوت خانه بهره ببرید:
برای از بین بردن لکه‌های وان و حمام جوش‌شیرین، کرم تارتار و کمی آب لیمو را روی وان حمام یا کاسه دستشویی قرار داده و بعد از 30 دقیقه آن را بشویید. همچنین خمیر جوش‌شیرین و آب برای حذف لکه دیگ‌های لعابی به کار می‌رود. جوش‌شیرین برای جلا دادن به ظروف نقره‌ای کاربرد دارد.
پایه‌های چوبی صندلی در اثر ضربه با کف اتاق خراش بر می‌دارند برای جلوگیری از این مسئله پایه‌های صندلی را با جوراب بپوشانید.
برای جلوگیری از بوی بد و اشباع آب داخل اسفنج آن را روی پایه کلیپسی یا گیره‌ای قرار دهید.
برای حذف گرد و غبار از روی شمع متصل به دیوار آن را با جوراب زنانه ساق بلند و مرطوب بپوشانید این رول مرطوب غبار را از روی شمع پاک می‌کند.
برای اینکه استیکر‌های رنگی از روی دیوار به راحتی جدا شوند از چند قطره روغن بچه استفاده کنید.
برای از بین بردن لکه‌های مانده از روی آهن اتو، آن را داغ کنید و بعد از خارج شدن بخار مقداری نمک روی آن بپاشید.
برای پاک کردن لکه‌های ماندگار از روی ظروف شیشه‌ای به جای پد و اسفنج از فویل آلومینیومی و مایع ظرف‌شویی استفاده شود.
تمیز کردن خانه
برای جلوگیری از تجمع آب پشت در حمام و سینک ظرف‌شویی آن را با موم آغشته کنید.
برای درخشندگی قاشق و چنگال و ظروف فلزی و نقره‌ای از گچ استفاده کنید. بدین ترتیب آنها را چند دقیقه داخل خمیر گچ قرار دهید و سپس بشویید.
برای تمیز کردن لکه‌های سخت روی بطری و گلدان‌های شیشه‌ای پوسته‌های تخم‌مرغ را همراه با آب گرم و یک قطره مایع ظرف‌شویی داخل گلدان شیشه‌ای بریزید. پوسته‌های تخم‌مرغ لکه‌های سخت را خراش داده و درخشندگی خاصی به آن می‌دهد.
برای از بین بردن فرورفتگی‌های فرش را که ناشی از قرار دادن مبل روی آن است کافی است با چنگال به آرامی الیاف فرش را به حالت اول برگردانید.