هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   182   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تعرفه برق کمتر از50 تومان

متوسط قیمت هر کیلووات ساعت برق با 24 درصد افزایش در تمامی بخش‌ها حدود 2/494 ریال یعنی کمتر از 50 تومان خواهد بود.
حمید چیت‌چیان در توضیح نحوه محاسبه هر کیلووات ساعت برق طبق تغییرات صورت گرفته گفت: متوسط قیمت هر کیلووات ساعت برق حدود 2/494 ریال یعنی کمتر از 50 تومان خواهد بود.
وزیر نیرو افزود: نرخ برق برای انواع مصارف از جمله کشاورزی، صنعت،‌عمومی،‌ خانگی مناطق عادی و یا گرمسیر به صورت مساوی و با 24 درصد افزایش تعرفه همراه بوده است. وی با بیان اینکه از سال89 تاکنون هیچ تغییر قیمتی برای برق وجود نداشته، ادامه داد: در حال حاضر تغییر کنونی در نرخ برق، افزایش بسیار ناچیزی داشته و علی‌رغم این افزایش، شرکت‌های برق همچنان با مشکلات مالی بسیار وسیعی مواجه هستند که امیدواریم با مجموعه تصمیماتی که در دولت اتخاذ می‌شود صنعت برق بتواند به خوبی مأموریت و وظیفه خود را انجام دهد.
وی در توضیح چرایی حضور خود در کمیسیون انرژی مجلس در تاریخ دوم اردیبهشت‌ماه، گفت: به دعوت کمیسیون انرژی مجلس برای ارائه گزارش عملکرد وزارت نیرو در بخش برق در سال 92 و همچنین توضیحی در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه در سال 93 در کمیسیون حضور پیدا کردیم.
چیت‌چیان ادامه داد: در کمیسیون انرژی مجلس پیرامون اصلاح تعرفه‌ها،ابعاد مختلف صنعت برق، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی   ، توسعه کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر، کاهش تلفات در شبکه و موارد دیگر صحبت شد.