نشریه شماره   182   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تعرفه برق کمتر از50 تومان

متوسط قیمت هر کیلووات ساعت برق با 24 درصد افزایش در تمامی بخش‌ها حدود 2/494 ریال یعنی کمتر از 50 تومان خواهد بود.
حمید چیت‌چیان در توضیح نحوه محاسبه هر کیلووات ساعت برق طبق تغییرات صورت گرفته گفت: متوسط قیمت هر کیلووات ساعت برق حدود 2/494 ریال یعنی کمتر از 50 تومان خواهد بود.
وزیر نیرو افزود: نرخ برق برای انواع مصارف از جمله کشاورزی، صنعت،‌عمومی،‌ خانگی مناطق عادی و یا گرمسیر به صورت مساوی و با 24 درصد افزایش تعرفه همراه بوده است. وی با بیان اینکه از سال89 تاکنون هیچ تغییر قیمتی برای برق وجود نداشته، ادامه داد: در حال حاضر تغییر کنونی در نرخ برق، افزایش بسیار ناچیزی داشته و علی‌رغم این افزایش، شرکت‌های برق همچنان با مشکلات مالی بسیار وسیعی مواجه هستند که امیدواریم با مجموعه تصمیماتی که در دولت اتخاذ می‌شود صنعت برق بتواند به خوبی مأموریت و وظیفه خود را انجام دهد.
وی در توضیح چرایی حضور خود در کمیسیون انرژی مجلس در تاریخ دوم اردیبهشت‌ماه، گفت: به دعوت کمیسیون انرژی مجلس برای ارائه گزارش عملکرد وزارت نیرو در بخش برق در سال 92 و همچنین توضیحی در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه در سال 93 در کمیسیون حضور پیدا کردیم.
چیت‌چیان ادامه داد: در کمیسیون انرژی مجلس پیرامون اصلاح تعرفه‌ها،ابعاد مختلف صنعت برق، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی   ، توسعه کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر، کاهش تلفات در شبکه و موارد دیگر صحبت شد.