هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   181   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

توجه به اقتصاد و فرهنگ سرلوحه نظام مهندسی گیلان

توجه به اقتصاد و فرهنگ سرلوحه نظام مهندسی گیلان
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان طی پیامی گام برداشتن مجموعه عظیم سازمان نظام مهندسی گیلان با بیش از 16 هزار عضو در راستای پیام «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» را اساس برنامه‌ریزی سازمان در نیل به اهداف خود اعلام نمود.
هادی الماسی با اشاره به لزوم توجه به شعار سال 1393 گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان، با توجه به اهداف عالیه از پیش تعیین‌شده در راستای سیاست‌های کلان کشور، همگام با سایر نهادها و سازمان‌ها با برخورداری از نیروی متخصص و توانمند، توجه به دو مبحث اساسی اقتصاد و فرهنگ را سرلوحه کار خویش قرار داده است.
مهندس الماسی اصلاح قانون نظام مهندسی در مجلس را کارگشا دانست و افزود: با اصلاح این قانون در مجلس امیدواریم فرهنگ صحیح ساخت و سازها اجرایی شود. اجرای قوانین در حوزه ساخت‌وساز مستلزم آگاهی اعضای سازمان از این قوانین و اجرای آن به بهترین صورت ممکن است. متأسفانه گاه قوانین خوبی وجود دارد اما عدم آگاهی و اطلاع کافی از قوانین  باعث بروز مشکلاتی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی در حوزه ساخت‌وساز و در نتیجه آن عملی شدن قوانین در راستای بهبود اقتصاد ملی، تنها در سایه اتحاد و انسجام ملی و در گرو مدیریت صحیح و سختکوشانه  که مدیریت جهادی است، خواهد بود.
مهندس الماسی گفت: خوشبختانه کشور ایران به دلیل رویارویی با شرایط مختلف در برهه‌های زمانی گوناگون در 35 سال گذشته، مدیرانی توانمند دارد که در سخت‌ترین شرایط با استعانت از کمک خداوند متعال با مدیریت جهادی بر مشکلات غلبه نموده‌اند و امروز جامعه متخصص باید  با بهره‌جویی از تجربه آنان فرهنگ مدیریت جهادی را در جامعه نهادینه کنند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان ادامه داد : اجرای شناسنامه فنی و ملکی ساختمان و ارجاع  کار نظارت در کنار فعالیت‌های بزرگ و کوچک دیگری که در این سازمان در سال گذشته اجرایی شده است با ساماندهی و توسعه صدور شناسنامه فنی و ملکی برای کلیه گروه‌های ساختمانی در سال  93 به صورت جامعی ادامه خواهد داشت.
وی در پایان گفت : مهم‌ترین برنامه این سازمان ترویج مقررات ملی ساختمان جهت ارتقای فرهنگ عمومی ساخت‌وساز  و حمایت از سرمایه‌گذاری جهت توسعه استان خواهد بود که رسانه‌ها  نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و نهادینه کردن این قوانین در جامعه دارند.