هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   181   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

برنامه مشخصی در بخش مسکن نداریم


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در زمان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها فعلاً برنامه مشخصی در بخش مسکن نداریم، گفت: باید با سازمان بهینه‌سازی مصرف انرژی برنامه‌هایی را مدون کنیم تا با کاهش میزان مصرف در منازل امکاناتی از منابع حاصل از کاهش مصرف به آنها اختصاص یابد.
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه کمسیون ایمنی راه‌ها در سال 93 در گپ و گفتی دوستانه با خبرنگاران ضمن تبریک سال نو، گفت: ارتقای توسعه ملی بدون رسانه امکان‌پذیر نیست!
وی با تأکید بر اینکه دقت در بیان و تحلیل مطالب بسیار مهم است، ادامه داد: مطالب باید بر اساس واقع‌نگری عنوان شود و هر کس در حوزه رسانه کار می‌کند باید بداند هر خبری که منتشر می‌کند،  تا چه میزان از نظر دقت صحیح است.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تلاش کرده‌ا‌م در بیان مطالب دقت لازم لحاظ شود‌، در سال جدید هم وعده بی‌مورد به مردم نمی‌دهم و تلاش می‌کنم با مردم صادق باشم.
وی با بیان اینکه اصل دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات باید دنبال شود،خبر داد: سامانه‌ای در حال تنظیم است تا همه شهروندان بتوانند با وزارتخانه ارتباط برقرار کنند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در حال انجام بررسی در آزادراه شمال هستیم و تعیین تکلیف قطعه دو و سه این آزادراه منوط به بحث‌های فنی، مالی و حقوقی است که گزارش‌هایی در این خصوص تهیه‌شده و جلسات در حال پیگیری است، بنابراین تا پایان این جلسات نمی‌توان اظهارنظری کرد.
زلزله بیش از ۹۰ درصد سرزمین ایران را تهدید می‌کند
وزیر راه و شهرسازی گفت: زلزله بیش از ۹۰ درصد سرزمین ایران را تهدید می‌کند.
عباس آخوندی در چهارمین جلسه شورای عالی استانها که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه موضوع زلزله بسیار حائز اهمیت است گفت: زلزله بیش از 90 درصد سرزمین ایران را تهدید می‌کند بنابر این با توجه به این اینکه در محیط‌های لرزه‌خیر هستیم نمی‌توانیم نسبت به این مسئله بی‌تفاوت باشیم.
وی به زلزله سال 69 در رودبار اشاره کرد وادامه داد: ریزش ساختمانها در رودبار و منجیل به حدی بود که امداد غیرقابل انجام بود و بیمارستانها فرو ریخته بودند، این در حالی است که باید با فرض ریزش ساختمانها امکان امدادرسانی وجود داشته باشد.