هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   180   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تعیین تکلیف تعاونی‌های مسکن مهر پرند

مدیر عامل شهر جدید پرند از توافق نمایندگان ویژه وزرای راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رسیدگی سریع و ویژه به مشکلات اعضای تعاونی های مسکن مهر خبر داد.
باران هاشم زهی گفت: اخیراً نشست مشترکی بین مجری ویژه مسکن مهر به عنوان نماینده وزیر راه و شهرسازی و همچنین نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری مشکلات تعاونی های مسکن برگزار شد و پیرو آن، اینجانب نیز در جلسه‌ای مشابه حضور پیدا کردم و در نهایت مقرر شد تا اردیبهشت سال 93، به مشکلات آن دسته از اعضای تعاونی هایی که در سامانه مسکن مهر یا سامانه مسکن مهر وزارت تعاون ثبت نام کرده و کدرهگیری دریافت نموده اند، رسیدگی شود.
مدیر عامل‌شرکت‌‌ عمران شهر جدید پرند افزود: برای تحویل سریع واحدهای مسکونی در حال احداث، به همکاری مشترک پیمانکاران از بابت رعایت جدول زمانبندی ساخت و همزمان همکاری پیش خریداران بابت پرداخت اقساط آورده نقدی نیاز است و اگر هر کدام از این دو برنامه و پیش نیاز، ناقص اجرا شود یا در اجرای آن تاخیر بوجود بیاید، زمان واگذاری واحدها به تاخیر می افتد.
هاشم زهی افزود: ما به عنوان داور در این پروژه وظیفه داریم بر حسن اجرای تعهدات طرفین در مسکن مهر که شامل وظایف محوله بر پیمانکاران و پیش خریداران است، نظارت کنیم،اما آنچه واقعیت دارد این است که اگر آورده نقدی پیش خریداران به موقع پرداخت نشود و به دست سازنده های مسکن مهر نرسد، امکان تامین هزینه تکمیل این واحدها سلب می شود.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: برای رعایت حال پیش خریداران مسکن مهر، با تدبیری که در پرند برای نحوه پرداخت آورده نقدی ثبت نام کننده ها انجام داده‌ایم، مقرر شده مابه التفاوت قیمت تمام شده به صورت اقساط چند مرحله ای تا زمان تحویل کلید واحدهای مسکونی از پیش خریداران دریافت شود.