ثبات قيمت آب و برق پس از اجراي هدفمندي

شمار نشریه : 180

وزیر نیرو از ثبات قیمت آب و برق پس از اجرای گام دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها خبر داد.
حمید چیت‌چیان در جمع خبرنگاران گفت: افزایش قیمت در آب و برق بسیار کم است و در حالی که قیمت تمام شده برق با احتساب 20 تومان هزینه سوخت گاز به ازای هر کیلووات برق 88 تومان می‌شود، تنها 43 تومان دریافت می‌کردیم. با اصلاح تعرفه برق، 43 تومان به رقم 53 تومان می‌رسد.
وزیر نیرو گفت:‌این افزایش بسیار کم و کمتر از نرخ تورم سال بعد است و تنها کمکی برای ادامه فعالیت صنایع آب و برق محسوب می شود چرا که در غیر این صورت هر دو صنعت با مشکلات جدی مواجه می‌شوند. وی افزود: صنعت برق کمکی از دولت دریافت نمی‌کند و 166 ریال نیز تاکنون از 43 تومان دریافتی را به هدفمندی‌ یارانه‌ها پرداخت می‌کرد که قرار شده صنعت برق از 3500 میلیارد تومانی که به ستاد هدفمندی‌ پرداخت می‌کرد تنها 2200 میلیارد تومان پس از این به جای هدفمندی به وزارت نفت پرداخت کند.
چیت‌چیان تاکید کرد: مقرر شده که صنعت آب نیز 400 میلیارد تومانی که امسال از درآمد آب به هدفمندی‌ پرداخت می‌کرد دیگر پرداخت نشود.
وی با تاکید بر این‌که برق از طریق درآمد حاصل از فروش برق هزینه‌های خود را پرداخت می‌کند گفت: اگر تعرفه برق بخشی از هزینه‌ها را نتوانیم بگیریم‌،خاموشی ایجاد می‌شود و مردم ضرر خواهند کرد درحالی که با شیب ملایم می‌توانیم آب و برق را به قیمت واقعی برسانیم.