نشریه شماره   180   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نیم‌قرن تجربه و حضور موثر در بازار


 گروه بازار ساختمان: در تهران امروز نماهای مختلف ساختمانی از سنگ و آجر گرفته تا شیشه و فلز را می‌توان پیدا کرد که بر چهره شهر خودنمایی می‌کنند؛در این میان اگر خوب دقت کنیم متوجه می‌شویم که میزان استفاده از شیشه در نمای ساختمان‌ها به نسبت دیگر مصالح، افزایش قابل‌ملاحظه‌ای یافته است، به طوری که نمای بعضی ساختمان‌های بلندمرتبه به طور کامل از شیشه است و نمایی پنجره‌ای دارند، این در حالی است که آیین‌نامه‌های ساختمانی، استاندارد 35 درصد را برای سطح مورد استفاده برای پنجره‌ها در نظر گرفته است؛ البته در گذشته به این شکل گسترده از شیشه در کارهای ساختمانی استفاده نمی‌شد اما با پیشرفت‌های چشمگیر در صنعت تولید شیشه که انواع و اقسام شیشه‌ها از جمله شیشه‌های بازتاب‌دهنده (رفلکس) و همچنین شیشه‌های دوجداره که عایق صوت و حرارت است به وجود آمد، هنر معماری نتوانست چشم خود را بر روی این پدیده زیبا ، عایق و درعین‌حال باصرفه ببندد.
منوچهر آقایی، مدیرعامل  شرکت شیشه ایمنی میرال به پرسش‌های ما پاسخ داده است.
پیام ساختمان:  شرکت میرال چه نقشی در صنعت و بازار شیشه دارد؟
میرال را همگان به عنوان اولین و بهترین تولیدکننده شیشه‌های ایمنی می‌شناسند. این برند آشنا با بیش از نیم‌قرن تجربه و حضور موثر در بازارهای داخلی و خارجی توانسته نقش مهمی در این صنعت ایفا کند و امروزه همه نوع شیشه‌های سکوریت با نام میرال عجین شده است.
پیام ساختمان:  آیا محصول جدیدی به بازار عرضه کرده‌اید یا برنامه‌ای دارید که علاقه‌مند به رسانه‌ای  شدن آن باشید؟
شرکت میرال محصول جدیدی به بازار عرضه کرده است که از لحاظ کیفیت با مشابه خارجی آن برابری می‌کند و توانسته‌ایم تا اندازه‌ای از خروج ارز جلوگیری کنیم.
پیام ساختمان: تولید شیشه‌های ساختمانی با چه مشکلاتی مواجه است؟
ورود تولیدکنندگان خرد به عرصه تولید و عدم رعایت استانداردهای لازم برای تولید شیشه‌های دوجداره، از جمله تزریق نکردن گاز آرگون حد فاصل دو شیشه، یا عدم استفاده از چسب پلی سولفاید و چسب بوتیل. همچنین نوسانات قیمت مواد اولیه باعث نوسان در قیمت تمام‌شده محصولات می‌شود.
پیام ساختمان:  برای واردات مواد اولیه  یا صادرات محصولات تولیدی خود با مشکلی روبه رو هستید؟
 ثابت نبودن سیاست‌های کلی کشور و مقررات صادرات برای حضور در بازار دیگر کشورها، و از همه مهم‌تر ثبات نداشتن نرخ ارز، مهم‌ترین مشکل صادرکنندگان است .
پیام ساختمان: چه انتظاری از پیام ساختمان به عنوان بزرگ‌ترین رسانه صنعت ساختمان کشور دارید؟
از آنجا که رسالت هر رسانه‌ای کمک به شناساندن هر چه بهتر و آگاه نمودن مخاطب در زمینه کاری خویش است ، امیدواریم رسانه پیام ساختمان مثل همیشه با پشتکار و جدیت در این مسیر حرکت خود را ادامه دهد.