احداث پل ارتباطی بین ایران و عمان

شمار نشریه : 180

به زودی توافق برای احداث بزرگ‌ترین پل ارتباطی خلیج فارس بین سلطان نشین عمان و جمهوری اسلامی ایران در تنگه هرمز امضا خواهد شد.
 دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که سفر رسمی دو روزه ای را به سلطان نشین عمان داشت، با سلطان قابوس بن سعید حاکم عمان دیدار و گفت وگو کرد.
سلطان نشین عمان در خصوص سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور اعلام کرد: در سفر رئیس جمهوری ایران به مسقط در خصوص نحوه گسترش روابط بین دو کشور و توسعه همکاری بین سلطلن نشین عمان و جمهوری اسلامی ایران مذاکراتی بین مقامات دو کشور صورت گرفت.
در ادامه آمده است: دو کشور در این مرحله می کوشند سطح روابط بین تهران و مسقط به گونه ای گسترش یابد، که خواسته ها و منافع ملت های دو کشور محقق شود.
مقامات سلطان نشین عمان در خصوص سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور اعلام کردند: در جریان این سفر پروژه احداث بزرگ ترین پل ارتباطی بین عمان و ایران مورد بررسی قرار گرفت، این پل ارتباطی قرار است بر روی تنگه هرمز در روی خلیج فارس احداث شود، و در نوع خود به عنوان اولین پل ارتباط زمینی بین جمهوری اسلامی ایران و یک کشور عرب حوزه خلیج فارس خواهد بود.