هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   179   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

روش نگهداری از کابینت های mdf

گروه معماری و دکوراسیون: برای تمیز کردن کابینت و دیگر سازه‌های mdf از یک اسفنج مرطوب استفاده نمایید و از اسکاچ و شوینده‌های اسیدی جدا خودداری کنید ، زیرا استفاده از این مواد به کابینت و یراق‌آلات آن آسیب می‌رساند.
برای پاک نمودن کابینت یا سازه‌های mdf از یک دستمال نمدار آغشته به مواد شوینده استفاده نمایید و پس از آن با یک دستمال نمدار چندین بار پاک و در انتها خشک نمایید .
هرگز دستمال‌های خیس آشپزخانه را برای خشک شدن از درها یا دستگیره کابینت آویزان نکنید ، زیرا تماس طولانی رطوبت با کابینت ، باعث آسیب جدی به آن می‌شود .
برای پاک نمودن درهایی که قاب پروفیل mdf یا آلومینیومی دارند ، مراقب باشید مواد شوینده و آب به داخل درزها نفوذ نکند . زیرا نفوذ آب به مرور باعث کپک‌زدگی و ایجاد باکتری خواهد شد  و در آخر باعث خرابی درها خواهد شد .
هرگز درهای کابینت دیواری را باز نگذارید . زیرا بخار و گرمای حاصل از پخت و پز باعث آسیب دیدن آنها می‌شود.
در را بیش از زاویه معمول باز ننمایید، زیرا رگلاژ در به‌هم‌خورده و باعث سائیدگی بین درها و بدنه خواهد شد.
برای پاک کردن لک ، اثرات دست ، جوهر و ماژیک هرگز از موادی چون وایتکس ، آستون ؛ الکل صنعتی ، مستقیماً استفاده نکنید . زیرا این مواد می‌تواند به سطح روکش‌دار mdf آسیب برساند . برای استفاده از این مواد بهتر است آنها را با آب رقیق کرده و مورد استفاده قرار دهید .
شیشه‌های حاوی سرکه ، روغن ، مربا و ترشیجات را قبل از اینکه داخل کابینت بگذارید مطمئن شوید ، زیر آن تمیز یا در آن باز نباشد زیرا در بلندمدت باعث ایجاد لک و تغییر رنگ کابینت شما خواهد شد .
صفحات کابینت از جنس hpl یا کرین ( سنگ مصنوعی ) آنتی باکتریال می‌باشد که مقاومت خوبی در برابر ضربات و گرما دارد اما در بعضی از مواقع بنا به درخواست مشتری به خاطر ارزان تر شدن قیمت کابینت از همان جنس در کابینت که لبه آن به مقدار 8 سانت دوبل شده و pvc می‌شود را مورد استفاده قرار می‌دهند  که مقاومت آن مانند صفحه کابینت شرکتی نمی باشد . بنابر این هم در مورد صفحه شرکتی و کرین و هم در مورد صفحه دوبل شده باید به نکات زیر توجه فرمائید:
الف- از بریدن نان و دیگر مواد غذایی بر روی کابینت ها خودداری کنید
ب - از تراشیدن لکه و غذاهای ریخته شده خشک یر روی صفحه کابینت و شستشوی آن با مواد شوینده اسیدی جدآ خودداری نمائید .
پ - از تجمع آب دور سینک و گوشه های صفحه کابینت به مدت طولانی جلوگیری کرده و با دستمال خشک نمائید ، زیرا در طولانی مدت باعث از بین رفتن آب بندی و ایجاد پوسیدگی در کابینت شما خواهد شد .
ت - ظروف داغ را مستقیمآ روی صفحه کابینت قرار ندهید و از زیر قابلمه ای که در همه منازل متداول است استفاده کنید.
ث - از گذاشتن اجسام سنگین بر روی قسمتی از صفحه که زیر آن خالی است (لباسشوئی ) جدآ خودداری نمائید .