هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   179   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

کف‌پوش‌های ایمن

گروه معماری ودکوراسیون: شركت ايمن کف‌پوش پس از نیازسنجی بازار، با توجه به قیمت بالای کف پوش‌های خارجی، و امکان تولید با قیمت مناسب‌تر، در سال 1374 اقدام به راه‌اندازی خط تولید این نوع کف‌پوش کرد،بر این مبنا مجموعه ماشين‌آلات و دانش فنی روز را از كشور انگلستان خریداری کرده و در داخل كشور نصب نمود.
شرکت ایمن کف‌پوش، در ابتدا زمین کفپوش بازی در ضخامت‌های ۴۳ میلی‌متری پایه‌دار و ۲۵ میلی‌متری را تنها در رنگ مشکی تولید و عرضه ‌نمود، اکنون پس از چند سال فعالیت، کف پوش‌های زمین بازی کودکان را در ابعاد ۱x۱ متر و در ضخامت‌های ۲۰ ،۳۰، ۲۵ ،۴۰ و ۴۳ میلی‌متر، در رنگ‌های مشکی، قرمز، سبز، نارنجی،آبی و زرد، و با قیمتی مناسب تولید می‌کند؛ به همین دلیل گفتگویی با محمودگچکاران(مدیرعامل) مجموعه انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:
پیام ساختمان: محصولات شرکت شما چه ویژگی‌هایی دارند؟
لاستیک یک آسیب بزرگ در محیط‌زیست است که به سادگی در طبیعت جذب نمی‌شود و سال‌ها طول می‌کشد تا لاستیک جذب زمین شود. محصولات تولیدی شرکت ایمن کفپوش تهران از تایرهای بازیافتی که بهترین نوع لاستیک SBR هستند تشکیل‌شده و هیچ‌گونه آسیبی برای محیط‌زیست ندارد، با توجه به اینکه محصولات ما در مقابل سایش متعارف پا و عوامل جوی به مدت یک سال گارانتی دارند، شرکت توانسته پس از آزمایشات لازم برای کالای تولیدی گواهی استاندارد دریافت کند.
پیام ساختمان: آخرین محصولی که تولید کرده‌اید چه بود؟
آخرین محصولی که تولید کرده‌ایم،کف‌پوش صدا گیر است و در ساختمان کاربرد دارد،که از انتقال صدا به طبقه پایین و بالا جلوگیری می‌کند.
پیام ساختمان: بازار کف‌پوش‌های ایمن در ایران چگونه است؟
در 8 سال گذشته از چین کف‌پوش‌هایی با قیمت بسیار نازل  وارد کشور شد که کیفیت پایینی داشت،و برخی هم به دلیل عدم آگاهی خریدهای کلانی کردند.خوشبختانه در سال‌های اخیر به دلیل بالا رفتن قیمت دلار، چینی‌ها نتوانستند در داخل کشور با ما رقابت کنند، بازار پیچیده بود اما در حال حاضر امیدواریم مسائل اقتصادی سر و سامان بگیرد اگرچه هنوز بازار به آن شکلی که ما می‌خواهیم نشده اما امیدواریم چالش‌ها رفع شود.
پیام ساختمان: شرکت خودتان با چه چالش‌هایی روبروست؟
وعده‌هایی که دولت قبلی در رابطه با ارائه یارانه سوخت و انرژی به تولیدکنندگان داخلی داد، انجام نشد و قیمت‌ها به طور سرسام‌آوری بالا رفت که افت تولید  و بی سرو سامانی، گریبان همه کارخانه‌ها را گرفت،حدود 80 درصد از همکاران ما از دور رقابت خارج شدند. در حال حاضر بازار کف‌پوش‌های ایمن به دلیل بی‌پولی شهرداری تهران و سایر شهرداری‌های کشور آرام است. کار به صورت نقدی انجام نمی‌شود و نقدینگی‌ها محدود است. البته شرکت ما چون سابقه دیرینه دارد باسیاست جلو می رود و چالش خاصی نداریم.
پیام ساختمان: کالاهای شما چه استانداردی دارند؟
گواهی استاندارد پس از راه‌اندازی خط تولید و با توجه به لزوم دریافت استاندارد ملی محصول، در سال 1378 از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران درخواست شد تا استاندارد کالای تولیدی را پس از آزمایش‌های لازم به این شرکت اعطا کند؛ از آنجا که در آن مقطع زمانی ردیفی از استاندارد ملی برای کالا وجود نداشت موسسه استاندارد در مورد کف‌پوش زمین بازی اظهارنظری نکرد؛ با توجه به این موضوع  بود که شرکت با ارسال نمونه به انگلستان موفق شد تحت شماره BS7188 در سیستم استاندارد از این کشور استاندارد دریافت کند. در سال 1384 به دنبال مستندسازی‌های موسسه استاندارد و تطبیق استاندارد ملی 6437 با استانداردEN1177  اروپا برای این محصول،  موجب شد تا در ابتداي سال ٢٠٠٦ میلادی مجدداً این شركت اقدام به ارسال نمونه به موسسه Sport Labs انگلستان نموده و استاندارد EN1177  را برای کالای تولیدی خود که مورد نظر و مشابه استاندارد ملی 6437 ایران است را دریافت نماید.
پیام ساختمان: محصولات شرکت شما غیر از مهدکودک‌ها در کجا چه کاربرد دارند؟
از موارد مصرف این کف‌پوش‌ها می‌توان به محل‌هایی اشاره داشت که بین دو محیط بیرونی و مسقف با شرایط کف متفاوت هستند و تردد در آنها بسیار زیاد است. به خاطر خاصیت جذب آب و ضریب اصطکاک بالا، این کف‌پوش‌ها انتخاب مناسبی برای نصب در این ورودی‌ها هستند. این کار موجب خشک و تمیز ماندن سطوح شده و از لغزندگی سطح جلوگیری می‌کند. نمونه این کاربرد را در بیشتر ورودی‌های متروی تهران می‌توانید مشاهده کنید که شرکت ایمن کف‌پوش با ارائه و نصب کف‌پوش‌های آن توانست مزیت‌هایی از جمله جذب آب ناشی از تردد در مواقع بارندگی و جلوگیری از ورود آب به محیط مترو را فراهم آورد. همچنین در فصل‌های بارندگی می‌توان با قرار دادن این کف‌پوش‌ها که اصطکاک زیادی دارند و آب را از خود عبور می‌دهند بر روی سطح پله‌ها از لغزندگی این سطوح ، و مخصوصاً سطوحی که سنگ کارشده جلوگیری نمایند.
کف‌پوش نرم برای کارگران خطوط تولید کارخانه‌ها، از دیگر محل‌هایی است که این نوع کف‌پوش‌ها کاربرد به سزایی دارند. محل‌هایی از خطوط که ایجاب می‌کند کارگران  مدت زمان زیادی ایستاده باشند یا بنا به نوع کارشان تردد در مسیرهای کوتاه داشته باشند، از این نوع کف‌پوش‌ها می‌توانند برای زیر پای آنها استفاده کرد تا خستگی کمتری را حس کرده و از ایجاد درد در زانو و پاهای آنها بکاهد. همچنین خطر ابتلا به امراضی چون واریس پا را کاهش می‌دهد و سلامتی جسمانی کارگران را حفظ می‌کند.
آگهی شرکت در صفحه 15