هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   157   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

چیدمان اتاق غذاخوری

گروه معماری و دکوراسیون:محیطی که قرار است در آن میز غذاخوری قرار گیرد و در آن مکان غذا سرو شود، از اهمیت زیادی برخوردار است.حتی سادهترین وعده های غذایی هم در یک محیط زیبا و آرام به خوش طعم ترین غذاها تبدیل میشوند. در اینجا ایدههایی آمیخته با سبک و شیوه سنتی را برای شما مطرح کردهایم که با بهره گیری از آنها میتوانید محیطی دنج و زیبا را برای خوردن غذا به وجود آورید.

 طراحی سنتی به صورت رمانتیک

با استفاده از چند پارچه ملحفه ای یک میز ناهار خوری ساده را به یک چشم انداز زیبا و با شکوه تبدیل میکنیم. یک پارچه گلدار تیره، طوری که اندازه آن بسیار بلند باشد را روی میز انداخته و روی آن یک ملحفه به رنگ روشن میاندازیم و برای روکش صندلیها از پارچه راه راه صورتی روشن استفاده میکنیم.

محیط سنتی با بازتابی از قابهای شیشه ای

در این طراحی، در اتاق ناهار خوری یک قاب شیشه ای بزرگ تراز حد و اندازه به دیوار روبه روی میز نصب میکنیم که قاب دور تا دور آن از چوب تیره رنگ ساخته شده و زیر شیشه را با انواع پرنده های تزئینی خشک پرمی کنیم. غالباً از تابلوهایی با آثار هنری زیبا که ارزان قیمت هم هستند، برای نمایش و تزئین دیوارها استفاده میکنیم. مثلاً از قابهایی که انواع پرندهها در آنها نقاشی شده است، استفاده میکنیم. قابها بهتر است با چوب سیاه رنگ و پایه صندلیها هم باید از چوب تیره رنگ ساخته شده باشند و رنگ پارچه روی صندلیها هم باید هم رنگ با رنگ دیوارها و به رنگ روشن باشد.

سبک سنتی آمیخته با آرامش

در این سبک ما میخواهیم یک مکان بسیار دنج را برای مکانی که قرار است میز ناهارخوری در آن قرار گیرد طراحی کنیم. این طراحی نه تنها سنتی است بلکه مطابق با مد روز هم میباشد. در مقابل یک پنجره نسبتاً بزرگ، یک میز قرار داده و دو نیمکت در یک طرف میز و رو به پنجره قرار میدهیم. این طراحی مطابق با سبک فرانسوی میباشد که گرما و نور خورشید به زیبایی به میز غذاخوری میتابد و آن را بسیار زیبا جلوه میدهد. باید بین پارچه پرده و روکش صندلیهای ناهار خوری، هماهنگی وجود داشته باشد و به این ترتیب مکان غذا خوری در دریایی از آرامش طراحی شده و کاملاً تسکین دهنده است.