آغاز اجرای مبحث 19 ساختمان در تهران

شمار نشریه : 179


معاون فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از اجرای مبحث 19 برای کلیه ساختمان‌های بالای 1500 متر از ابتدای اسفند‌ ماه خبر داد.
رضا حیدریون با اشاره به اجرای مبحث 19 برای کلیه‌ ساختمان‌های در حال ساخت در تهران گفت: مقدمات اجرای این طرح از منطقه دو تهران آغاز شده است. وی افزود: اجرای کامل مبحث 19 شامل نصب پنجره‌های دو جداره، عایق‌بندی دیوارهای خارجی و عایق پشت بام و کف طبقه اول هر آپارتمان است.
معاون فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: کشور ما به لحاظ مصرف انرژی پنج برابر دیگر کشور‌ها انرژی تلف‌ شده دارد که همین موضوع در آلودگی هوای تهران نیز تاثیر‌گذار است.
حیدریون اظهار کرد: مدتی است برای اجرای مبحث 19 کارهای مقدماتی همچون کنترل‌های ویژه گودبرداری در سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران انجام می‌شود. وی تاکید کرد: تفاهم‌نامه‌ای برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در ساختمان‌ها با سازمان‌های ذیربط در حال انجام است.
معاون فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با بیان این‌که نظارت بر اجرای مبحث 19 برای ساختمان‌های بیش از 1500 متر صورت می‌گیرد، گفت: اجرای این مبحث در منطقه دو تهران برای کلیه‌ واحد‌های مسکونی با متراژ‌های متفاوت اجرا می‌شود.
به گفته معاون فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران طرح نظارت بر اجرای مبحث 19 از اول اسفندماه آغاز شده و تا زمان تکمیل منطقه دو این طرح ادامه‌دار است.