هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   157   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

انتخاب فرش متناسب با دکوراسیون

گروه معماری و دکوراسیون:امروزه انتخاب قالی نیز مانند انتخاب بسیاری از لوازم خانه، تابع رعایت قوانین و اصولی است که به هماهنگی و سازگاری با سبک دکوراسیون محیط بیانجامد. از این رو، توصیه شده که پیش از خرید فرش، گلیم و مانند آن، مبانی خاصی مثل نقشه، اندازه و... را در نظر بگیرید. برای بهتر به نظر رسیدن فضای خانه و ایجاد هماهنگی  به چند نکته توجه کنید :

1 - قالی اتاق ناهارخوری باید به اندازهای باشد که عرض آن، حداقل 60 تا 70 سانتیمتر از عرض میز ناهارخوری بیشتر شود تا پایههای صندلی، کاملاً روی قالی قرار گیرد.

2 - برای پوشش جلوی کاناپه و مبلها، از یک جفت قالی مشابه استفاده نکنید، بلکه از قالیهای تک استفاده نماييد.

3 - برای فرش کردن اتاق خواب، به جای استفاده از یک تخته قالی بزرگ، از چند تخته قالیچه کوچک و پاتختی با رنگهای روشن استفاده کنید.

4 - طرحهای عشایری هماهنگی کامل با مبلهای مدرن دارد. فقط برای مبلمان استیل، از قالیهای اسلیمی گلدار استفاده کنید.

5 - طراحی منازل آپارتمانی، همخوانی کامل با قالیهای هندسی و شاخه شکسته عشایری، گبه و گلیم دارد. میتوان از این محصولات در فضای آپارتمانی استفاده کرد.

6 - قالیهای ترنجدار اعم از طرح شکسته یا گردان، برای سالنهای پذیرایی که ترنج آنها کاملاً در معرض دید قرار داشته یا سالنهایی که در وسط آن لوستری آویزان باشد، کاملاً مناسب و بسیار زیباست. این نوع قالیها را باید در مرکز محل مورد نظر پهن کرد.

7 - برای مناطقی که رطوبت نسبی بالاست، از قالیهای ابریشمی استفاده کنید.

 و برای مناطق سردسیر، گبههای درشت بافت یا قالیهای مناطق هریس، اهر، آذرشهر و... را تهیه کنید.

برای مکانهای پررفتوآمد از قالی با رنگ بندی روشن استفاده نکنید