هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   179   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

توزیع «تهران کارت» در نوروز

درحالی‌که‌یک ماه تا آغاز تعطیلات نوروز و آغاز سفر در کشور باقی‌مانده، استانداری تهران هنوز اولین جلسه‌ ستاد هماهنگی خدمات سفر را برگزار نکرده است. مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران دراین‌باره گفت: منتظریم تا استاندار دستور برگزاری اولین جلسه را بدهد.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: «تهران در نوروز فصل خلوتی را می‌گذراند و مثل سایر استان‌ها با هجوم مسافران مواجه نمی‌شود. بنابراین شرایطش متفاوت است.» بااین‌حال در نوروز همیشه شاهد سفر جمعیتی از دیگر استان‌ها به تهران هستیم و کسانی که در پایتخت ساکن هستند نیز معمولاً برنامه‌ای برای گشت شهری ندارند، به‌جز معدود برنامه‌هایی که شهرداری جسته‌وگریخته در چند سال گذشته برگزار کرده است. وی افزود: باوجود چنین شرایطی، استانداری هنوز جلسه‌ای برای ستاد هماهنگی خدمات سفر برگزار نکرده تا دستگاه‌های دخیل، وظایف و تکالیف خود را در نوروز بدانند.
خسروآبادی از تفاهم‌نامه این اداره با شهرداری برای جلوگیری از اجرای برنامه‌های متقابل در تعطیلات نوروزی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری تهران خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه ضمن آنکه شهرداری موظف است به شهروندان یکسری خدمات شهری ارائه بدهد، قرار شده با توزیع «تهران کارت» شهروندان و مسافران از برخی خدمات شهری به شکل رایگان استفاده کنند و همچنین از 50 درصد تخفیف بلیت موزه بهره‌مند شوند.
وی درباره‌ «تهران کارت» اظهار کرد: بر اساس آن، برخی خدمات مثل مترو و اتوبوس‌های بی.‌آر.‌تی و بازدید از موزه‌های حیات‌وحش و دفاع مقدس در کنار موزه‌هایی که با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هماهنگ شده است، رایگان یا با تخفیف خواهند بود.
به گفته‌ وی، بخشی از این «تهران‌کارت»ها در تورهای تهران‌گردی توزیع می‌شوند و بخشی دیگر در روز نخست سال 93 به‌صورت سمبلیک به مسافرانی که وارد پایتخت می‌شوند، داده خواهند شد.