هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   179   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مخالفت با مجازات یکسان انشعاب غیرقانونی

عضو کمیسیون انر‍ژی مجلس گفت: دولت پیشنهاد تشدید مجازات برای متخلفینی که اقدام به اخذ انشعاب غیرقانونی می‌کنند را داشت که به دلیل کلی بودن این لایحه، نمایندگان با آن موافقت نکردند.    
سید سعید حیدری طیب اظهار داشت: یکی از بحث های مطرح‌شده در جلسه کمیسیون  انرژی، مربوط به گزارش و اخبار نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه در رابطه با انرژی بود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع دیگر که در جلسه امروز مطرح شد در رابطه با بررسی لایحه دولت به‌منظور اعلام‌جرم برای اشخاصی که بدون مجوز قانونی و غیرمجاز اقدام به اخذ انشعاب و دستکاری کنتور آب ، برق ، فاضلاب و غیره می‌کنند بود که درخواست تشدید مجازات را داشتند. وی همچنین در رابطه با حضور وزیر نیرو در جلسه کمیسیون انرژی اظهار داشت: امروز وزیر نیرو در جلسه حضور نداشت، اما معاون مربوطه پیشنهاد تشدید مجازات برای متخلفین را دادند، چون معتقدند مجازاتی که اکنون برای متخلفین وجود دارد متناسب نیست و به دلیل خلاء قانونی درخواست افزایش مجازات برای اشخاصی که اقدام به دستکاری کنتور می‌کنند را داشتند.
حیدری طیب ادامه داد: البته پیشنهاداتی که ارائه شد به‌صورت کلی بود، لذا از سوی نمایندگان پیشنهاد شد که مجازات طبقه‌بندی شود و افرادی که در حواشی شهرها به دلیل فقر اقدام به دستکاری کنتور می‌کنند مجازاتی برابر با کارخانه‌داران و سرمایه‌داران نداشته باشند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس تصریح کرد: مجازات پیشنهادی از سوی دولت برای متخلفین 3 ماه تا 3 سال حبس و پرداخت جزای نقدی بود که نمایندگان درخواست طبقه‌بندی مجازات را کردند.