هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   178   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

به واگذاري‌هاي نمايشي بسنده نمي‌كنيم


 به مناسبت گراميداشت ايام دهه فجر انقلاب اسلامي‌، مجموعه كاملي از پروژه‌هاي مسكوني و خدماتي در شهر جديد پرند به ارزش 2 هزار ميليارد ريال روز بیست و یکم بهمن‌ماه افتتاح و واگذار شد.
اين پروژه‌ها كه شامل 3580 واحد مسكوني مهر و تعدادي پروژه فرهنگي، تجاري و رفاهي بودند با حضور محسن نريمان معاون وزير راه و شهرسازي، مدیرعامل و اعضاي هیئت‌مدیره شركت عمران پرند، امام‌جمعه شهر پرند، فرماندار شهرستان رباط‌کریم و تني چند از مسئولان در شهر جديد پرند به بهره‌رداري رسيد.
محسن نريمان،مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید کشور در اين مراسم گفت: تلاش دولت تسريع در تكميل مسكن مهر به همراه خدمات زيربنايي و روبنايي اين ساختمان‌ها است و هيچ پروژه‌اي بدون خدمات اوليه سكونت واگذار نمی‌شود.وی با اشاره به واگذاري بيش از 3500 واحد مسکن مهر پرند گفت اين واگذاري‌ها در ماه‌هاي آينده ادامه خواهد يافت اما ديگر دستگاه‌هاي خدمت رسان بايد در رابطه با تأمين آب، برق، گاز و شبكه فاضلاب اين مناطق به ما كمك كنند. نريمان ادامه داد: در رابطه با مسئوليتي كه در مورد مسكن مهر داشتيم، قرار است 400 هزار واحد مسكوني بسازيم و تا پايان سال 93 اكثر آنها را تحويل دهيم.
نریمان گفت: رويكرد دولت و شركت مادرتخصصي عمران شهرهاي جديد اين است كه واحدهايي كه تحويل داده مي‌شوند مشكل زيربنايي نداشته باشند و در اين زمينه هماهنگي‌هايي نيز  صورت گرفته است.
مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد ضمن در خواست از مردم برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در امور روبنايي مانند بهداشت و آموزش، افزود: شركت عمران پرند طی فراخوانی كردن از مردم خواسته که در زمينه طرح‌هاي زيربنايي و روبنايي سرمايه‌گذاري كنند و ما نیز به اميد خدا و به كمك ديگر دستگاه‌هاي اجرايي و امكاناتي كه در شهرها داريم اين مشکلات را حل خواهیم نمود.
نريمان به نبود برنامه‌ريزي اوليه براي انجام كارهاي زيربنايي و روبنايي اشاره كرد و گفت: حداكثر تلاش ما اين است كه مسكني را تحويل ندهيم كه مشکلات آب، برق و گاز داشته باشد و ما به واگذاري‌هاي نمايشي بسنده نمي‌كنيم.  وي افزود: سعي مي‌كنيم به نسبت جمعيتي كه اسكان پيدا مي‌كند فضاي آموزشي در اختيار آنها قرار گيرد و حتي اگر نتوانيم آن فضاي آموزشي را تحويل بدهيم سعي مي‌كنيم جاهايي را اجاره كنيم تا مشكلي ایجاد نشود.
نريمان در مورد واحدهايي كه تا پايان سال 93 واگذار خواهد شد، گفت: علاوه بر اين 3500 واحد، تلاش‌ مي‌كنيم 10 هزار واحد ديگر را هم تا پايان سال تحویل دهيم. البته اين مژده را هم بدهم كه 100 هزار واحد را هم آماده كرده‌ايم اما به دليل مشكلات زيربنايي آنها را تاكنون تحويل نداده‌ايم و اگر مسائل جانبي آنها حل شود در 3 ماه اول سال 93 آنها را هم تحویل خواهیم داد.  وي ادامه داد: تا پايان سال 93 اكثريت قريب به‌اتفاق مسكن مهر شهرهاي جديد يعني نزديك به 400 هزار واحد آماده واگذاري خواهد بود. 
لازم به ذكر است كل سرمایه‌گذاری انجام‌شده براي اين تعداد واحد مسكوني‌‌‌ مهر بيش از195 ميليارد تومان برآورد  مي‌‌‌شود. همچنين در سايت‌ها و محله‌‌‌‌هايي از پرند كه مسكن‌‌‌ مهر در آنها ساخته‌شده،  5 مدرسه، 3 مسجد، 3 مجتمع تجاري و 1 سراي محله نيز به   بهره‌‌‌‌‌‌برداري رسيدند. براي ساخت اين مدارس 5/1 ميليارد تومان و براي احداث مساجدي كه به بهره‌برداری رسيد نيز بيش از 2 ميليارد تومان هزینه شده است.