هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   178   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیش خریداران می‌توانند مسکن مهر را بفروشند


دستورالعمل قبلی کارگروه مسکن مهر برای آزاد شدن خرید و فروش واحدهای این پروژه لغو و بر اساس بخشنامه جدید که دستورالعمل قبلی را منتفی می‌کند، متقاضیانی که پیش‌خرید هم کرده‌اند، می‌توانند واحد مسکونی خود را به فروش برسانند.
در بخشنامه قبلی فقط کسانی که دفترچه قسط بانکی را دریافت کرده‌ بودند، می‌توانستند اقدام به فروش واحد مسکونی خود کنند اما در دستورالعمل جدید برای پیش خریداران هم این امکان فراهم می‌شود تا اجازه فروش واحد مسکونی خود را داشته باشند.
در دستورالعمل قبلی خرید و فروش مسکن مهر متقاضیان فقط اعیان آن واحد مسکونی را معامله می‌کردند که در آیین‌نامه جدید شرایط خرید و فروش عرصه هم در دستور کار این کارشناسان حقوقی قرار دارد و ظاهراً هم به نتیجه رسیده است.
در آئین نامه قبلی، متأهل بودن، 5 سال سابقه سکونت در محل، عدم دریافت زمین، خانه یا تسهیلات مسکن از دولت جزو شرایط خرید و فروش مسکن مهر بود اما با اضافه شدن آزادی خرید و فروش مسکن مهر برای افرادی که اقدام به پیش‌خرید کرده‌اند، خرید و فروش مسکن مهر راحت‌تر خواهد شد.
متقاضیانی که پیش‌فروش برای آنها انجام شده است، قرارداد دارند و واحد مسکونی آنها مشخص شده است و به مرحله فروش اقساطی هم نرسیده‌اند می‌توانند خرید و فروش مسکن مهر را انجام دهند.
بر اساس این گزارش، البته چنانچه خریدار یکی از این شرایط را نداشته باشد،برای خرید مسکن مهر باید 10 درصد تسهیلات را یکجا به بانک بپردازد و 5 درصد قیمت عرصه را هم پرداخت کند.