هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   178   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

درد دل سازندگان

پس از 2 سال سر و کله زدن با هزاران نفر از کارگر گرفته تا نصاب، فروشنده، راننده، طراح، شهرداری، نظام مهندسی و مشتقات آنها، تمام امیدم به این بود که بتوانم بعد از دست و پنجه نرم کردن با نوسانات و بی‌ثباتی‌های بازار مسکن و قیمت‌ها، واحدهایم را فروخته تا از پول آن، هم کار دیگری را شروع کرده و هم اینکه بخشی از آن را به زخم‌های زندگی‌ام بزنم. اما اکنون نه تنها دستم به پول نرسیده، بلکه عده‌ای بنام مالکین برخی واحدهای فروخته‌شده هم به جمع افرادی که با آنها سر و کله می‌زدیم اضافه‌شده‌اند. مالکان می‌گویند: پول داده‌ایم که واحد تحویل بگیریم و درست هم می‌گویند؛ اما فقط من صدای آنها را می‌شنوم.حال چه کسی صدای مرا می شنود؟!
اینها درد دل‌های عده‌ای از سازندگان شرق تهران بوده که برای دریافت کنتور گاز به اداره گاز منطقه 6 تهران واقع در خیابان دماوند مراجعه کرده‌اند. به گفته وی، مشترکین برای خرید کنتور مراحل اداری اعم از تشکیل پرونده، صدور فیش و واریز وجه به حساب اداره گاز را طی کرده اما با گذشت 2 ماه از زمان پرداخت فیش، نه خبری از کنتور است و نه گاز، به گفته این گفته مشترکین به نقل از اداره گاز می‌بایست برای نصب کنتور دائم، کنتور موقت و یا کارگاهی جمع‌آوری شده و پس از یک هفته الی 10 روز کاری کنتور دائم نصب گردد. فصل سرما بوده و برخی کارگران در داخل ساختمان سکونت دارند.اما با گذشت 2 ماه اثری از گاز مصرفی نیست. این مشترکین می‌گویند: اکنون ساختمان تکمیل و آماده تحویل است، اما واحدهای بدون گاز برای مالکین بسان خانه بدون سقف و یا خودروی بدون بنزین است. این مشترکین 2 سؤال در ذهن خود طراحی کرده و سرگردان از پله‌های این اداره بالا و پایین رفته و می‌پرسند:
 1 – مگر هر کنتور چه مقدار زمان را برای تولید و ساخت به خود اختصاص می‌دهد؟
2- اگر کنتور ندارند چرا از ما پول گرفته‌اند؟
کدامین مسئول می‌تواند پاسخگوی این سؤالات مشترکین باشد؟ البته خبرنگار ما نیز به سؤالات مشترکین یک سؤال دیگر نیز اضافه می‌کند و آن این است که اصلاً این مشکل کنتور قابل حل بوده و یا نه و اگر این مشکل قابل حل بوده، ظرف چه مدت زمان برطرف خواهد شد؟
رنجبر به نمایندگی از عده‌ای از سازندگان شرق تهران