هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   178   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خواهر خوانده ایتالیایی ماسوله

گروه معماری و دکوراسیون:  شهر ماسوله یکی از زیباترین و خاص‌ترین شهرهای گیلان است که خواهرخوانده‌ای ساحلی در ایتالیا دارد.
ساحل آمالفی، یکی از زیباترین مناطق توریستی جهان است که معماری آن شباهت زیادی به ماسوله خودمان دارد با این تفاوت که آمالفی علاوه بر بنا شدن بر روی کوه، دارای نوار ساحلی هم هست و این موضوع سبب شده که یکی از برترین مقاصد گردشگری خانوادگی توسط سایت نشنال ژئوگرافیک معرفی شود.
این شهر در ساحل جنوبی شبه‌جزیره سورنتین در استان سالرنو در جنوب ایتالیا واقع شده است. ساحل آمالفی مقصد توریستی محبوب برای منطقه و ایتالیا محسوب می‌شود که هزاران نفر از گردشگران را در سال به خود جذب می‌کند. این ساحل دارای آب و هوای گرم مدیترانه‌ای و یک نوار ساحلی زیبا به طول 40 کیلومتر است. در این منطقه صنایع محلی مانند سرامیک‌سازی بسیار مورد اقبال گردشگران قرار می‌گیرد.
این منطقه از مناطق مورد علاقه ثروتمندان جهان است که برای تعطیلات آمالفی را انتخاب می‌کنند. فضای روستایی در کنار چشم‌انداز بسیار زیبای این شهر از دریای مدیترانه از مهم‌ترین دلایل انتخاب این گردشگران است. گفته می‌شود مردم بومی آمالفی طول عمر زیادی دارند که تغذیه سالم مدیترانه‌ای در این امر نقشی به سزا دارد.