هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   178   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نکاتی برای استفاده از کاغذدیواری

گروه معماری ودکوراسیون: اگر از رنگ‌های یك دست و ساده برای پوشش دیوارهای منزل خسته شده‌اید یا بوی رنگ شما را آزار می‌دهد بهترین چاره برای شما استفاده از كاغذدیواری است. کاغذدیواری‌های امروزی حتی قابل شستشو بوده و به راحتی با دستمالی مرطوب تمیز می‌شوند. استفاده از کاغذدیواری این امكان را فراهم می‌کند كه به جای طرح‌های ساده و محدود، گستره وسیعی از طرح‌ها و حتی بافت‌های گوناگون را انتخاب كنیم.
این ایده‌ها بسیار کلی و ساده هستند و می‌توانند الهام‌بخش انتخاب درست باشند. این کاغذهای زیبا در طرح‌های بسیار متنوع برای پاسخ به هر سلیقه‌ای کافی هستند. هر دیدی را که به دنیای اطراف خود داشته باشید می‌توانید در میان کاغذهای دیواری پیداکرده و از آنها برای القاء روحیه خود بهره بگیرید. نکات زیر را در نظر بگیرید تا بتوانید از دیوار کاغذی خانه‌تان لذت ببرید:
1. کاغذهایی را انتخاب کنید که فضای سفید زیادی دارند.
 2. هنگامی که یک طرح شلوغ و نمایشی را  انتخاب می‌کنید، چیز دیگری به تزئینات دیوار اضافه نکنید. اجازه دهید خود کاغذ و طرح و رنگ آن به تنهایی زیبایی فضا را رقم بزنند.
3. طرحی را برای کاغذدیواری انتخاب کنید که بخش براقی در خود داشته باشد تا باعث درخشش اتاق شود.
 4. کاغذدیواری‌های براق را می‌توان با تابلوهای هنری که طرح‌های دریایی یا اقیانوسی دارند، جفت کرد.
5. از طرح طبیعت برای زیبایی اتاق استفاده کنید. به طور مثال: در اپن آشپزخانه، طرح عمودی درختان با رنگ زمینه مشابه با دکوراسیون فضا، روحی از طبیعت را به اتاق بخشیده است.
 6. از کاغذدیواری می‌توان برای تزئین در کمدهای دیواری استفاده کرد. این فضاها به آثار هنری ماندگار و قدی تبدیل می‌شوند. برای آنها می‌توانید از مناظر زیبای نقاط مختلف دنیا بهره بگیرید یا طرح مینی مال و ساده انتخاب کنید. همه چیز به سلیقه و نوع دکور خانه‌تان بستگی دارد.
7. در اتاق‌خواب، کاغذدیواری را مرتبط با تخت و رنگ آن انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود تا اتاق‌خواب کاملاً شخصی و طراحی آن منحصر به خودتان باشد.
 8. خیلی‌ها روی دیواری که کاغذدیواری با طرح درشت دارد، قاب عکس آویزان نمی‌کنند. اما ما توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید. از اینکه قاب‌های متنوع در طرح و رنگ و اندازه‌های مختلف را در کنار هم روی دیوار نصب کنید هراسی نداشته باشید. دیوار را به آلبوم اختصاصی خود تبدیل کنید.
9. یکی از ترفندهای انتخاب صحیح کاغذدیواری، انتخاب طرح متضاد با قالی است. به طور مثال، قالی کف زمین اگر طرح گرد یا هندسی دارد، شما کاغذدیواری ساده با خطوط عمودی یا افقی انتخاب کنید.
10. کاغذهایی که طرح افقی دارند، زیبایی خاصی هم به فضا می‌بخشند.