هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   178   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

کشف تهران با رئیس شورای شهر پایتخت

کشف تهران با رئیس شورای شهر پایتخت
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در برنامه "کشف تهران" برای دومین بار متوالی به منطقه یک رفت و از مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی، مرکز توانبخشی جانبازان ثارالله، ایستگاه آتش‌نشانی، موزه سینما و موزه دکتر حسابی بازدید و به دیدار سید عبدالله انوار از تهران شناسان شهیر رفت.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به منزل استاد سید عبدالله انوار از مترجمان و پیشکسوتان نسخه‌شناسی و از معدود تهران شناسان دارای اطلاعات منحصربه‌فرد رفت و با وی دیدار و گفت‌وگو کرد. مسجد جامعی در ادامه برنامه کشف تهران خود به موزه سینما رفت و از بخش‌های مختلف این موزه دیدن کرد. وی پس از بازدید تصاویر، تجهیزات و جوایز بین‌المللی سینماگران ایران و یادمان بزرگان سینما، پیشنهاد داد تا جشنواره فیلم شهر به جشنواره فیلم تهران تغییر نام دهد.
مسجد جامعی در ادامه بازدیدهای خود به منزل دکتر محمود حسابی که به موزه تبدیل‌شده ، رفت و همراه با فرزند او از بخش‌های متنوع و متعدد این گنجینه دیدن کرد. از بخش‌های دیدنی این موزه آتلیه ساخت عروسک حیوانات در حال انقراض ایران بود. به گفته مسئول این بخش از 35 نوع حیوان ایرانی در حال انقراض، تاکنون 14 عروسک این حیوانات ساخته شده است.
از نکات جالب دیگر دفتر نت‌های موسیقی دکتر حسابی بود که مورد توجه قرار گرفت و قرار شد با اهتمام یکی از مؤسسات فرهنگی چاپ و منتشر شود و در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.