هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   177   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

قتل‌عام مونوکسید در استان فارس

در مدت 47 روز که از شروع اجرای طرح امداد زمستانی در استان فارس سپری می‌شود، بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن وسایل گرمازا 17 نفر در این استان جان خود را از دست دادند.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس، با بیان این مطلب افزود: طرح امداد زمستانی از 20 آذر تا 21 اسفند هر سال آغاز می‌شود و امسال از ابتدای شروع این طرح تا هفتم بهمن جاری و کمتر از دو ماه ، گاز مونوکسید کربن وسایل گرم‌کننده ، مرگ 17 نفر را در این استان رقم زد.
کامران فیروزی ادامه داد: شمار جان‌باختگان ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن ظرف مدت یادشده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیانگر 112 درصد افزایش است. با اشاره به افزایش 32 درصدی تعداد مصدومان ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن از زمان شروع طرح امداد زمستانی گفت: طی این مدت 358 نفر به مراکز درمانی منتقل و تحت مداوا قرار گرفته‌اند.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس، اضافه کرد: همچنین مأموران اورژانس فارس از زمان آغاز طرح امداد زمستانی 261 مأموریت در ارتباط با مسمومیت با گاز مونوکسید کربن انجام داده‌اند که این تعداد نسبت به دوره مشابه سال قبل حاکی از 36 درصد افزایش است.