هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   177   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیمانکاران هنوز طلبشان را نگرفته‌اند

رئیس انجمن پیمانکاران استان تهران گفت: پیگیر اصلاحات بندهای قانون نظام‌مهندسی که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، هستیم چرا که اعتقادداریم در اصلاح این قانون باید از پتانسیل‌ها و ظرفیت های تشکل‌ها بهره‌برداری شود.
ابوالفضل علی‌آبادی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان در پاسخ به این سؤال که آیا محوریت نظام‌مهندسی در بین تشکل های صنعت ساختمان شایسته است، گفت: ما مشکلی با نظام‌مهندسی نداریم و اگر خوب نگاه کنیم حتی این محوریت جفا بر نظام‌مهندسی است و سازمان را از رسالت خودش دور می‌کند. وی در مورد چشم‌انداز پیمانکاران در سال 93 هم گفت: امیدواریم وضعیت پیمانکاران در سال 93 بهتر شود هر چند انجمن پیمانکاران در کمیسیون های تخصصی مشغول بررسی برای بهبود وضعیت است، اما داده‌ها و اطلاعات چشم‌انداز خوبی ترسیم نمی‌کند.
علی‌آبادی در رابطه با پرداخت طلب پیمانکاران از برداشت 5 درصدی دولت از صندوق توسعه ملی هم گفت: این مهم در عمل هنوز محقق نشده و پیمانکاران نتوانسته‌اند طلبشان را بگیرند. وی خاطرنشان کرد: در شرایط حاضر بحث صدور خدمات فنی - مهندسی می‌تواند بسیار راهگشا باشد اما اعتقاد داریم هر واحد کسب و کاری که می‌خواهد وارد بازار بین‌المللی شود، باید آموزش های لازم را ببیند.