افتتاح همزمان سه نمايشگاه

شمار نشریه : 177

پنجمين نمايشگاه بین‌المللی در و پنجره و صنايع وابسته، ششمين نمايشگاه بين‌المللي فرصت‌هاي سرمايه گذاري در مسکن و انبوه سازي، و سومين نمايشگاه پسماند، بازيافت و بيومَس افتتاح شد.
این سه نمایشگاه که در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران همزمان با 29 دي‌ماه(روز هوای پاک)،و مصادف با ولادت حضرت رسول افتتاح شد، تا دوم بهمن ادامه يافت.
به گفته علي‌اصغر نصرالله زاده سرپرست روابط عمومي و روابط بين‌الملل نمايشگاه بين‌المللي تهران فضاي سرپوشيده نمايشگاه در و پنجره و صنايع وابسته با 20 هزار مترمربع و فضاي سرپوشيده خارجي 766 مترمربع وسعت دارد و فضاي آزاد اين نمايشگاه 765 مترمربع را در بر مي‌گيرد.
وي ادامه داد: 765 شركت داخلي در نمايشگاه در و پنجره و صنايع وابسته شركت كرده‌اند و 40 شركت خارجي از 7 كشور تركيه، چين، آلمان، ايتاليا، هنگ‌كنگ، امارات متحده عربي و اسپانيا نيز در اين نمايشگاه حضور دارند.
نصرالله‌زاده افزود: كل فضاي مفيد داخلي  ششمين نمايشگاه بين‌المللي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در مسكن و انبوه‌سازي 2 هزار و 300 مترمربع و فضاي خارجي آن 12 مترمربع است.
سرپرست روابط عمومي نمايشگاه بين‌المللي گفت: 43 شركت داخلي در اين نمايشگاه حضور دارند و یک شركت خارجي از امارات متحده عربي در آن شركت كرده است.
وي در پاسخ به سؤال خبرنگار پيام ساختمان در مورد استقبال كم از نمايشگاه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري گفت: معمولاً استقبال از نمايشگاه‌ها با توجه به شرايط نمايشگاه‌ها و بازاريابي آن‌هاست.
نصرالله‌زاده ادامه داد: اما نمايشگاه در و پنجره که هر ساله با استقبال خوبي روبه‌رو مي‌شود مي‌تواند تأثير خوبي در صادرات و توليدات داخلي خواهد داشت. تنوع ارائه محصول در اين نمايشگاه نشان‌دهنده اين است كه توليدات در داخل كشور به نحو مطلوبي انجام مي‌گيرد و این امر به براي ايجاد روابط براي صادرات كمك مي‌كند.